YouTube, Kullanıcıların Çevrimiçi Üniversite Kredisi Kazanmasını Sağlayacak Yeni “Study Hall” Girişimini Başlattı

YouTube, Arizona Eyalet Üniversitesi ve YouTube kullanıcılarının uygulama içi kurslar aracılığıyla üniversite kredisi kazanmasını sağlayacak Hızlandırılmış Kurs ile birlikte yeni bir program aracılığıyla daha fazla kişinin üniversiteye girmesine yardımcı olmak istiyor.

Cana yakın Hank Green’in ana hatlarıyla belirttiği gibi, YouTube’un yeni “Study Hall” girişimi, daha sonra gerçek bir kursa dönüşebilen hazırlık kursları ve unsurların yanı sıra yüksek öğrenim süreci hakkında açıklayıcı bilgiler sağlayarak üniversite eğitimini daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor.

YouTube tarafından açıklandığı gibi:

Çalışma salonu üniversite kredisi kazanmak için uygun fiyatlı ve erişilebilir bir rampa oluştururken üniversite sürecinin gizemini çözen yeni bir yaklaşımdır. Orta öğretim sonrası eğitim, ekonomik ve sosyal hareketliliği güçlü şekillerde yönlendirir, ancak yüksek öğretime giden yol, yüksek maliyet ve erişilebilirlik dahil olmak üzere engellerle dolu olabilir. Study Hall ile bunu değiştirmeyi umuyoruz.

Aday öğrenciler artık ilk kayıt için kaydolabilirler ‘7 Mart’ta başlayan ve transfer kredisi için uygunluk sunacak olan College Foundations kursları.

“Bu süit, birçok yüksek öğretim kurumundaki en yaygın birinci sınıf üniversite kurslarını kapsar: İngilizce Kompozisyon, Üniversite Matematik, ABD Tarihi ve İnsan İletişimi. ASU’nun kampüslerinde araştırma yapan ve öğrencilere eğitim veren aynı fakülte tarafından geliştirilen ve öğretilen dersler, ASU’nun akademik mükemmelliğiyle Crash Courses’un ilgi çekici hikaye anlatımını birleştiriyor – tümü YouTube’un geniş kapsamlı platformunda. Herkes başlayabilir — başvuru veya minimum GPA gerekmez.”

YouTube, müfredatı önümüzdeki iki yıl içinde ek 12 kursla genişletmeyi planlıyor; bu, daha fazla insanın daha az korkutucu ve daha özerk bir şekilde yüksek öğretime geçmesi için daha fazla fırsat sağlayacak.

Kursların çoğu ücretsiz olarak sunulacak, ancak katılımcı kurs almayı seçerse YouTube 25 ABD doları ücret alacaktır.

Ancak indirimler var:

“7 Mart 2023’ten önce kayıt yaptıran öğrenciler, kurs başına 350 ABD Doları tutarında özel burs ücreti alacaklar – eyalet içi öğrenciler için dört yıllık bir devlet üniversitesindeki ortalama kurs maliyetinin üçte birinden daha az ve ortalama kurstan yaklaşık %90 daha düşük dört yıllık özel bir üniversitenin maliyeti.* Her ders, öğrenci notundan memnun kalana kadar gerektiği sıklıkta alınabilir. Bu kredi daha sonra ASU’dan kredi kabul eden yüzlerce kurumdan herhangi birinde kullanılabilir.”

Bu, birçok kişi için geniş kapsamlı etkileri olabilecek güçlü bir YouTube girişimidir. Yüksek öğrenim, yüksek geliri veya doğrudan fırsatları olmayanlar için uzun süredir ulaşılamaz durumdaydı, ancak artık daha fazla insan, en azından, neyin gerekli olduğu ve bunun kendileri için olup olmadığı hakkında bir fikir edinebilecek ve aynı zamanda kurs kredisi kazanabilecek. uygulamada ücretsiz.

Süreç aynı zamanda, tüm yeni hibrit çalışma senaryolarını kolaylaştıran çevrimiçi bağlantıyla, iş gücünün giderek daha fazla değişmesiyle de uyumlu hale geliyor. O halde ilk ders çalışmanızı çevrimiçi yapmak sizi gerçek iş gücüne daha iyi hazırlayabilir ve aynı zamanda daha esnek öğrenme fırsatlarını kolaylaştırabilir.

YouTube Çalışma Salonu

Daha fazla kişiye daha fazla fırsat sunmak için YouTube’un erişimini ve aşinalığını kullanmanın harika bir yolu ve birçok sektörü alt üst eden mevcut ekonomik gerilemenin ortasında, becerilerinizi değerlendirmek ve eğitim durumunuzu iyileştirmek için şimdi iyi bir zaman olabilir.

Bir dizi video, Kısa Film ve diğer ilgili klipleri içeren Study Hall hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın