Xiaomi 13 Serisi Yerine Xiaomi 14 Olarak Adlandırılabilir: İşte Nedeni

Son güncelleme: 21 Kasım 2022, 14:18 IST

Xiaomi 14 serisi, Xiaomi 12 serisinin halefi olabilir

Xiaomi 14 serisi, Xiaomi 12 serisinin halefi olabilir

Xiaomi, kameralar için Leica ile ortaklığını sürdürdü ve yakında piyasada yükseltilmiş sürümleri göreceğiz.

Xiaomi, çoğumuzun Xiaomi 13 serisi olacağını düşündüğü yeni amiral gemisi serisini piyasaya sürmek için hazırlanıyor, ancak son birkaç gündeki yeni gelişmeler aksini gösteriyor. Xiaomi aslında 13 lakabını atlayabilir ve bunun yerine bu yıl bir sonraki modeli için Xiaomi 14 serisini kullanabilir.

Bu, Xiaomi 14 markasını ve yanında Leica rozetini görebileceğiniz Weibo’da Xiaomi 14 perakende kutusunun sızdırılmış bir görüntüsünün tespit edilmesinden sonra dile getirildi. Xiaomi’nin 14 takma adını kullanma kararı, şirketin 13 rakamının uğursuz kabul edildiği Çin menşeli olmasının bir parçası olabilir.

Bu yüzden Xiaomi 14 perakende kutusunun şimdilik sadece Çin’de de olsa internette boy göstermesine şaşırmadık. Xiaomi’nin yeni amiral gemisi serisini önümüzdeki ay tanıtması bekleniyor ve bu ayın başlarında Kurucu Lei Jun tarafından onaylandığı üzere, Xiaomi’nin yeni telefonu en yeni Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alacak. Telefonlar ayrıca, görüntüleme teknolojisi için Xiaomi ile ortaklık kuran Leica tarafından ayarlanan kameralarla gelecek.

İddia edilen Xiaomi 14 serisinin üç modeli olabilir ve bunlardan biri, 1 inçlik bir kamera sensörünün olası eklenmesiyle donanımın tüm potansiyelini en üst düzeye çıkaran Ultra varyantı olabilir. Telefonun 12GB RAM alması ve kutudan Android 13 tabanlı MIUI 14 sürümüyle çıkması bekleniyor. Xiaomi’nin şarj yeteneğini mevcut 67W’tan 100W’a veya belki de yaklaşmakta olan ürünüyle daha fazla yükseltmesini bekleyin.

Xiaomi amiral gemisi telefonunun önceki sürümü, Mi markasını terk eden ilk sürümdü. Xiaomi 12, iyi bir amiral gemisi deneyimi sunuyor, ancak kesinlikle biraz parlatma gerektirebilecek yazılım cephesinde haklı değil.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın