Twitter’da Artık İşten Çıkarma Yok, Yeniden İşe Almaya Hazırız – apk haber

Twitter CEO’su Elon Musk, mikro blog platformunun 7.500 çalışanının yaklaşık üçte ikisini devraldıktan sonra sadece üç hafta içinde işten çıkardıktan sonra, şirketin işten çıkarmalarla işinin bittiğini ve yeniden işe alım yapacağını söyledi.

The Verge’in haberine göre Musk, çalışanlarla yaptığı bir toplantıda Twitter’ın artık mühendislik ve satış pozisyonları için aktif olarak işe alım yaptığını da iddia etti.

Ayrıca personelden potansiyel adayları önermelerini istedi.

Mikro blog platformunun şu anda web sitesinde ilan edilen herhangi bir açık pozisyonu yok ve Musk, şirketin aradığı belirli mühendislik veya satış pozisyonlarının adını vermedi.

Musk, “Kritik işe alımlar açısından, yazılım yazmakta harika olan kişilerin en yüksek önceliğe sahip olduğunu söyleyebilirim” dedi.

CEO’ya göre, şirketin genel merkezinin Tesla’da yaptığı gibi Teksas’ta olması gibi bir “plan” yok, ancak Teksas ve Kaliforniya’da “çift merkezli” ofislere sahip olmak mantıklı olacaktır.

Musk çalışanlarına, “Genel merkezi Teksas’a taşımak istiyorsak, bunun Twitter’ın sol kanattan sağ kanada geçtiği fikrini oynayacağını düşünüyorum, ki durum böyle değil” dedi.

“Bu, Twitter’ın sağcılar tarafından devralınması değil. Bu, Twitter’ın ılımlı bir şekilde devralınmasıdır” dedi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın