Twitter Mavi Yeniden Lansman Tarihi Elon Musk Tarafından Onaylandı, Eski Hesapların Mavi Tiki Yakında Kaybedeceğini Söyledi – apk haber

Çarşamba günü Twitter CEO’su Elon Musk, mikroblog platformunun 29 Kasım’dan itibaren doğrulama ile 8 dolarlık Blue abonelik hizmetini yeniden başlatacağını söyledi – bu sefer daha “sağlam”.

Ayrıca, yeni sürümle birlikte, “doğrulanmış adınızı değiştirmeniz, adın Hizmet Şartları’na uygun olduğu Twitter tarafından onaylanana kadar onay işaretinin kaybolmasına neden olacaktır” dedi.

Musk, Twitter’da markaları ve ünlüleri taklit eden birkaç sahte hesap ortaya çıktıktan sonra Blue hizmetini daha önce duraklatmıştı. Bir eleştiri yağmuruna tutulduktan sonra Twitter, Blue hizmetini durdurdu.

Musk, Twitter’daki mevcut doğrulanmış hesap sahipleri için bazı kötü haberlerde, tüm ödenmemiş eski Mavi onay işaretlerinin birkaç ay içinde kaldırılacağını söyledi. Daha önce raporlar, eski doğrulanmış hesaplardan 8 ABD doları tahsil edilmeyeceğini söylüyordu.

Musk, ücretli hizmetlerini daha fazla ülkeye genişleterek Twitter’ın gelirlerini artırmaya çalıştığından, Twitter Blue bu kez Hindistan gibi pazarlara da gelecek. Aslında, Twitter’ın Hindistan’da Twitter Blue hizmetini ayda 719 Rs karşılığında etkinleştiren ‘mavi tik’ sunmaya başladığı bildirildi.

Çok az Hintli kullanıcı, cihazlarında Twitter Blue’ya abone olmalarını isteyen istemler görmeye başladı. Ancak raporlara göre, hizmet önce yalnızca iOS kullanıcılarına sunuluyor. Hindistan merkezli bir Twitter Blue abonesi olan Gaurav Agarwal, 719 Rs ödeyerek ücretli mavi onay işaretini aldı. Onay işaretine dokunulduğunda, “Bu hesap, Twitter Blue’ya abone olduğu için doğrulandı.” Görünen o ki, diğer Twitter Blue tweet’leri düzenleyebilmek gibi hizmetler de Hindistan’a geldi.

(IANS girişleri ile)

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın