Sony, Çin’de Video Oyunları Geliştirmek İçin Önemli Yatırımlar Yapmayı Planlıyor – apk haber

Sony’nin Çin’deki oyun geliştirme şirketi ‘China Hero Project’ kapsamında yeni oyunları ve geliştiricileri kuluçkaya yatırmak için fonları artırmayı planladığı bildiriliyor.

Gizmochina’nın bildirdiğine göre, teknoloji devinin Çin’de geliştirdiği ve programı aracılığıyla kuluçkaya yatırdığı her oyun, şirketten 1 milyon yuan (140.000 $) yatırım alacak.

Daha önce Sony, ‘China Hero Project’ kapsamında kuluçkaya yatırılan oyunlar için finansal ve geliştirme desteği sağlıyordu ancak oyunlar şirket tarafından piyasaya sürülmemişti.

Ama şimdi teknoloji devi, Lost Soul Aside’dan başlayarak oyun yayınlamayı hedefliyor ve PlayStation Studios aracılığıyla Çin oyunlarını teşvik etmek istiyor.

Raporda, şirketin şimdiye kadar 17 küçük ölçekli oyuna yardım ettiği ve Genshin Impact gibi başarılı anlaşmalar yaptığı belirtildi.

Yeni oyunların ve geliştiricilerin geliştirilmesine büyük yatırımlar yaparak, Çin’de PS4 modellerinin iki katı kadar PS5 modeli satma hedefine ulaşmayı planlıyor.

Bu arada teknoloji devi, PlayStation VR2’yi önümüzdeki yıl 22 Şubat’ta Sense denetleyici şarj istasyonuyla birlikte 549,99 $ fiyatla piyasaya süreceğini duyurmuştu.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Yorum yapın