Polygon %12 Arttı, Son 24 Saatte Bitcoin ve Ethereum’u Ele Geçirdi

Polygon (MATIC), bugün en yüksek 24 saatlik kazançları bildirdi ve altcoin, FTX patlamasının yıkıcı etkilerinin ardından bir geri sıçrama yaparken bu bölümde Bitcoin ve Ethereum’u geride bıraktı.

  • MATIC gün içinde %12 artış sağlıyor
  • Kripto, 0,90 dolar sınırını aştı ve piyasa değerini 8 milyar doların üzerine çıkardı.
  • Polygon NFT satışları %191 arttı

En son takibe göre Coingecko, kripto para birimi 0,94 dolardan el değiştiriyor ve gün içi performansında %12’lik bir artış kaydediyor. Son yedi gün içinde MATIC, değerini %10 artırdı.

Çevrimiçi kripto bilgi sağlayıcısı tarafından izlenen ilk 10 dijital para birimi arasında, BTC ve ETH sırasıyla yalnızca %4,9 ve %7 artış gösterebildiği için günün en çok kazananı Polygon oldu.

Dahası, bu yükseliş hareketiyle varlık, toplam piyasa kapitalizasyonunu 8,32 milyar dolara çıkarmayı başardı ve geçen gün 0,87 dolardan işlem görürken beslediği 7,60 milyar dolarlık değerlemeden yaklaşık 400 milyon dolarlık bir giriş kaydetti.

Poligon İçin İşaretler Boyunca Oradaydı

Geçen hafta, FTX’in çöküşü ve ilgili birçok işletmenin kapanması da dahil olmak üzere kripto alanını kasıp kavuran tüm kaosun ardından, MATIC olumsuz tepki verdi ve 0,81 dolar destek seviyesine kadar düştü.

Source: TradingView

Ancak dün, dijital varlığın Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve 200 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) gibi bazı teknik göstergeleri yükseliş hareketinin yeniden canlandığını gösterdi Çokgen için.

Son 24 saat içinde %3,65’lik bir artış kaydeden altcoin, kendisini 0,86 dolara kadar çekti ve bunu yaparak 0,90 doların üzerine bir çıkış yaptı.

Buna ek olarak, kripto para birimi işlem hacmini %1,90 artırmayı başardı ve fiyat gidişatının nereye gittiğini belirlemeye çalışan analistlerin yükseliş tezini daha da sağlamlaştırdı.

MATIC, kripto alanının şimdiye kadar tanık olduğu en iyi performanslardan birinin tadını çıkarırken, uzmanların doğru kararı verdiği ortaya çıktı.

Hâlâ gidecek yolu var ama mevcut seviyesiyle psikolojik 1 dolar bölgesine ulaşmaya son derece yakın.

NFT Satışları Neredeyse %200 Arttı

MATIC’in şu anki etkileyici performansının olası bir nedeni, NFT departmanının sahip olduğu inanılmaz büyümedir.

Kripto analitik portalı Messari’nin paylaştığı bilgilere göre Eylül ayı sonundan bu yana Polygon tabanlı NFT satışları %191 arttı açık ara en iyi blockchain sonucunu yayınlama yolunda.

Bu gelişme, uzmanlara göre, kripto çöküşü sırasında yerel belirtecine büyük ölçüde yardımcı olan Starbucks ve Meta (Instagram) ile projenin entegrasyonuna bağlanabilir.

MATIC total market cap at $8.05 billion on the daily chart | Featured image from CTV News, Chart: TradingView.com
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın