Polkadot Bears, Yükseliş Sinyallerine Rağmen Fiyatını Düşürebilir

Polkadot fiyatı, Aralık ayının ilk haftasında birkaç kez ani direncini kırmaya çalıştı. Buna rağmen boğalar güçlerini artıramadı. Bu, koinin satın alma gücünün altcoin için daha yüksek fiyat seviyelerinde düşük kaldığını gösteriyor.

Madeni paranın teknik görünümü, talepte bir düşüş olduğunu gösteriyor. Polkadot için birikim, Kasım ayı boyunca ve Aralık ayının ilk birkaç haftasında oldukça düşük kaldı. DOT son 24 saatte %2 arttı, ancak bu bir günlük grafikte yükselişi yansıtmıyor.

Polkadot fiyatının 6 doları hedeflemesi için 5,71 doların üzerinde işlem yapması gerekiyor. 5,71 dolarlık fiyat direnci, madeni para için güçlü bir engel oldu. Daha geniş pazar gücü ve alıcılardan gelen baskı, yalnızca altcoinin kuzeye doğru hareket etmesine yardımcı olabilir. Polkadot piyasa kapitalizasyonu da düştü, bu da düşüş eğiliminin hâlâ devam ettiğini gösteriyor.

Polkadot Fiyat Analizi: Bir Günlük Grafik

Polkadot Fiyatı
Polkadot bir günlük grafikte 5,30 dolardan fiyatlandı | Kaynak: TradingView’de DOTUSD

DOT, yazının yazıldığı sırada 5,30 dolardan işlem görüyordu. Madeni para 5 doları geçse de, ayılar fiyatı 4,30 dolara sürükleyebilir. Polkadot için ani direnç 5,71 dolardı ve DOT’un 6 dolarda bir atış yapabileceği seviyeyi aştı.

Öte yandan, ilk destek hattı 4,50 dolarda kaldı ve DOT ivme kaybetmezse, altcoine olan düşük talep göz önüne alındığında pek olası görünmeyen kripto para 4 dolarda duracak. 5 $ işaretinden bir sıçrama, Polkadot’un 5,70 $ işaretinin üzerine çıkmasına yardımcı olabilir.

5.70$ seviyesini devirmek, DOT’a 6.21$’a yükselme şansı verecek. Son seansta işlem gören Polkadot miktarı düşük kaldı, bu da grafikte düşüş anlamına geliyordu.

Teknik Analiz

Polkadot Fiyatı
Polkadot bir günlük grafikte alım gücünde düşüş kaydetti | Kaynak: TradingView’de DOTUSD

DOT, alıcıların altcoine olan ilgisini kaybettiğini gösteriyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) 40 işaretine yaklaştı, bu da grafikte alım gücünün satış gücünden çok daha düşük olduğu anlamına geliyor.

Polkadot fiyatı, son birkaç hafta içinde birkaç kez 20-Basit Hareketli Ortalama (SMA) çizgisinin üzerine çıkmaya çalıştı. Buna rağmen boğalar güç kaybetti. Şu anda Polkadot fiyatı 20-SMA çizgisinin altındaydı, bu da talebin düşük olduğunu ve piyasadaki fiyat ivmesini satıcıların yönlendirdiğini gösteriyor.

Polkadot Fiyatı
Polkadot bir günlük grafikte düşük oynaklık kaydetti | Kaynak: TradingView’de DOTUSD

Diğer teknikler de negatif fiyat hareketine işaret etti. -DI (turuncu) çizgisi +DI (mavi) çizgisinin üzerinde olduğu için Yön Hareketi İndeksi negatifti. Ortalama Yön Endeksi (kırmızı), fiyat momentumunun gücünü gösterir; 20 işaretinin üzerindeydi ancak bir düşüş kaydetti.

Bu düşüş, fiyat momentumunun gücünde bir kayıp anlamına geliyordu. Bollinger bantları, fiyat oynaklığını ve dalgalanmasını gösterir. Bantlar daraltıldı, bu da altcoin için menzile bağlı hareketi ve düşük volatiliteyi gösteriyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın