Para ADA’yı Bırakıyor, SOL Küçük Büyüklükteki Altcoinlere, İşte Gideceği Yer

Kripto piyasası rallisi ile altcoinler de en az bitcoin kadar fayda sağladı. Alandaki dijital varlıklar, FTX öncesi çöküş seviyelerine geri dönerek bir boğa koşusunun başladığını işaret etti. Bununla birlikte, piyasa bu yeni normale alışmaya başladığında, yatırımcılar daha küçük altcoinlerdeki olası fiyat hareketlerinden yararlanmak için daha büyük varlıklardan elde ettikleri kazançları hareket ettiriyor.

Parayı Küçük Büyüklükteki Altcoinlere Çevirmek

Zincir üstü veri toplama web sitesi Santiment’ten yakın tarihli bir rapor gösterir yatırımcılar, Cardano ve Solana gibi daha büyük hacimli madeni paralardan para taşıyor ve küçük hacimli madeni paralara geçiyor olabilir. Bu, kripto sektöründen doğrudan para çekmek yerine bir fon rotasyonunun resmini çiziyor.

Santiment, Solana, Cardano ve Polkadot gibileri tarafından kaydedilen büyük kazançların artık daha küçük altcoinlere taşındığını belirtiyor. Bu madeni paraların çoğu, piyasa değeri 300 milyon doların altında olan ilk 200 ve altındaki tokenlerdir.

Fonların bu daha küçük altcoinlere dönüşü, adres aktiviteleriyle gösterilir. Santiment tarafından paylaşılan görsel, bu koinlerin adres aktivitelerinde önemli bir artış olduğunu gösteriyor. En önemlisi, bu daha büyük madeni paraların çoğu yeni yerel zirvelere ulaştığı için geçen haftadan itibaren artış görüldü.

Santiment ADA SOL küçük hacimli altcoinler

Money flows out from large cap to small cap altcoins | Source: Santiment

Raporda bahsedilen küçük hacimli paralar TRADE, RBN, SLP, PLSPAD, POND, MITX, MTH ve CBG’dir. Bunların çoğu radarın altında uçan madeni paralardır. Listenin en öne çıkanı olan Ribbon Finance (RBN), yalnızca 139,7 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip ancak son yedi günde %24 arttı.

Bu Jetonlara Ne Olur?

Santiment tarafından bahsedilen belirteçler, SOL ve ADA gibilerinin fiyatlarını hareket ettirmek için gereken miktarın sadece bir kısmıyla belirgin bir hareket görebilecek kadar küçük. Bu, büyük kapaklardan küçük altcoinlere bu kazanç rotasyonu devam ederse, bu belirteçlerin önümüzdeki günlerde olumlu hareket görebileceği anlamına gelir.

Bununla birlikte, bu kadar düşük piyasa değerine sahip madeni paralar için fiyatlarını yükseltmek kolay olduğu gibi, birkaç büyük el sahibinin satışlarıyla fiyatlarını aşağı çekmek de bir o kadar kolaydır. Hareketi takip eden yatırımcılar için iki ucu keskin bir kılıç haline geliyor. Bir yandan kısa sürede çok büyük kazançlar anlamına gelebilirken diğer yandan hızlı bir şekilde para kaybettiklerini görebilirdi.

Bununla ilgili iyi bir şey, sadece bir avuç madeni paraya odaklanmak yerine dikkatin dağılmasıdır. Bu altcoinler için cüzdan etkinliği arttıkça, yeni ilgiden fayda sağlayabilecek benzer fiyatlı altcoinlere yönelik keşifleri tetikleyebilir.

TradingView.com'dan kripto toplam piyasa değeri tablosu

Crypto market cap crosses $1 trillion as investors move money around | Source: Crypto Total Market Cap on TradingView.com
Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa içgörüleri, güncellemeler ve ara sıra atılan komik tweetler için… MARCA’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın