NYPD Nefret Suçları birimi, koşer pazarının önünde Yahudi adama ve oğluna BB silahlı saldırısının şüphelisini tutukladı

New York Polis Departmanının Nefret Suçları Görev Gücü, bir Yahudi adam ve oğlunun Staten Island koşer pazarının önünde bir BB tabancasıyla vurulduğu bir olayla ilgili olarak bir şüphelinin tutuklandığını duyurdu.

Bir NYPD sözcüsü Fox News’e verdiği demeçte, zanlının kimliğinin Staten Island’dan 25 yaşındaki Jason Kish olduğu ve Salı günü nefret suçu olarak saldırı, bir çocuğun refahını tehlikeye atma, pervasızca tehlikeye atma ve saldırı şüphesiyle tutuklandığını söyledi.

Yerel bir Yahudi mahallesi izleme grubu olan Staten Island Shmira, Salı öğleden sonra tweet attı “En büyük NYPD dedektiflerinin olağanüstü soruşturma çalışması.”

Olay Pazar günü, 32 yaşındaki bir adam ve 7 yaşındaki oğlunun – her ikisi de yer fıstığı giyiyordu – Staten Island’ın Castleton Corners semtindeki Victory Boulevard’daki Island Kosher pazarının önünde dururken meydana geldi.

YAHUDİ ADAM, OĞLU MUHTEMEL NEFRET SUÇUNDA NYC KOŞER PAZARININ DIŞINDA BBS İLE VURULDU

Polis o sırada bir kişinin BB silahından birden fazla el ateş ederek yetişkin adamı göğsünden ve oğlunu kulağından vurduğunu ve zanlının arka plakası kapalı siyah bir Ford Mustang ile kaçtığını söyledi. NYPD, Fox News’e hiçbir kurbanın hastaneye kaldırıldı, ve şu ana kadar herhangi bir tutuklama yapılmadı.

NYPD sözcüsü, soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Kish’in tutuklanma suçlamaları nefret suçu olarak saldırıyı içeriyor olsa da mahkemede Kish’e hangi suçlamaların yöneltileceğini belirlemek nihai olarak Richmond İlçe Bölge Savcılığındaki savcılara kalmış olacak.

Bir New York Polis Departmanı (NYPD) aracı.  Uzun bir suç geçmişi olan bir kadın, Manhattan'da kamyonun altında kalan bir adamın cüzdanını çalmakla suçlanıyor.

Bir New York Polis Departmanı (NYPD) aracı. Uzun bir suç geçmişi olan bir kadın, Manhattan’da kamyonun altında kalan bir adamın cüzdanını çalmakla suçlanıyor.
(Fotoğrafçı: Getty Images aracılığıyla Michael Nagle/Bloomberg)

NEW YORK ŞEHİR POLİSİ ‘YAHUDİ TOPLUMUNA YÖNELİK TEHDİT’İ DURDURDU, ‘TERÖRİST TEHDİTLER’ ÜZERİNE 2 SİLAHLI KİŞİYİ TUTUKLADI

Olay, New York’ta ve ABD genelinde yükselen antisemitizm döneminde meydana geldi. Yahudi karşıtı olaylar Fox 5 NY’nin NYPD verilerine dayanarak bildirdiğine göre, New York City’de geçen yılın Kasım ayına kıyasla Kasım ayında %125 arttı.

FOX HABER UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Brooklyn Nets’ten yerel NBA yıldızı Kyrie Irving de dahil olmak üzere etkili figürler arasında Yahudi karşıtı söylemler de yaygın. Irving geçtiğimiz günlerde sosyal medyada antisemitik bir filmin tanıtımını yaptı ve sekiz maçlık uzaklaştırma cezasına çarptırıldı. Sonunda özür diledi.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın