NYDFS, kripto firmalarına iflas durumunda kullanıcı ve kurumsal fonları karıştırmamalarını tavsiye ediyor

New York Finansal Hizmetler Departmanı veya NYDFS, lisanslı kripto firmalarının “iflas veya benzeri bir işlemle” karşılaşmaları durumunda müşteri varlıklarını nasıl ele almaları gerektiğine ilişkin yönergeler yayınladı.

23 Ocak’ta yaptığı bir duyuruda, NYDFS sorumlusu Adrienne Harris, New York eyaletinde zorunlu olan bir BitLicense altında faaliyet gösteren kripto firmaları ve borsaların, kurumsal fonları kullanıcıların hem zincirde hem de “dahili defter hesaplarında” bulunan sanal para birimlerinden ayırması gerektiğini söyledi. şirketin velisi. Düzenleyiciye göre, kripto şirketlerinin kullanıcıların varlıklarını “yalnızca saklama ve saklama hizmetlerini yürütmekle sınırlı olarak” tutması bekleniyor:

“A [virtual currency entity’s] müşteri sözleşmesi, tarafların borçlu-alacaklı ilişkisinden ziyade velayet ilişkisine girme niyetlerini açıkça belirtmelidir.”

NYDFS, bu yönergelere ek olarak, varlıkları saklayan tüm lisanslı firmaların “uygun defter ve kayıtları tutması” ve ürün ve hizmetleriyle ilgili bilgileri müşterilere sunulan hüküm ve koşullarda ifşa etmesi gerektiğini ekledi. Harris, rehberliğin “müşteri varlıklarının korunmasını” amaçladığını söyledi.

Duyuru, FTX, BlockFi, Voyager Digital ve Genesis dahil olmak üzere bildirilen bazı likidite sorunlarının ardından ABD merkezli birkaç kripto para borsasının Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulunmasının ardından geldi. Kripto firmalarının birçok eski müşterisi, iflas işlemleri sırasında tam hale getirilmedi.

İlişkili: New York, kripto şirketlerini düzenlemeleri için ücretlendirmeyi teklif ediyor

Harris, Kasım 2022’de yaptığı bir konuşmada, eyaletin BitLicense rejimine atıfta bulunarak, federal düzeydeki milletvekillerinin kripto düzenlemesi açısından “ulusal olarak New York’un sahip olduğu gibi görünen bir çerçeve” düşünmesi gerektiğini söyledi. NYDFS ayrıca daha önce ABD doları destekli stablecoin’ler için düzenleyici kılavuz yayınladı.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın