Monterey Park belediye başkanı, Kaliforniya’daki kitlesel saldırganın güdüsünün ‘bazı kişisel ilişkilerle’ ilgili olabileceğini söyledi

Huu Can Tran’ın Lunar Yeni Yılı kutlamaları sırasında bir balo salonu dans kulübünde toplu silahlı saldırı sırasında 10 kişiyi öldürdüğü Kaliforniya şehrinin belediye başkanı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, silahlı kişinin “bu dans salonunu ziyaret etme geçmişi olabileceğini ve belki de motivasyonunun bu dans salonunu ziyaret etmiş olabileceğini” söyledi. bazı kişisel ilişkilerle yapmak.”

Monterey Park Belediye Başkanı Henry Lo, Tran’ın Cumartesi gecesi Star Ballroom Dance Studio’ya ateş açarak beş kadın, beş erkeği öldürmesi ve 10 kişiyi yaralamasının ardından 48 saatten kısa bir süre sonra NBC’nin “Today” Show’una konuştu. Tran Pazar günü Torrance’da yetkililerin olay yerinden kaçtığını söylediği beyaz bir minibüste kendi kendine kurşun yarası sonucu ölü bulundu.

“Şu anda hala vurulmanın arkasındaki nedeni belirlemeye çalışıyoruz, bu dans salonunu ziyaret etme geçmişi olabileceğini ve belki de motivasyonun bazı kişisel ilişkilerle ilgisi olduğunu anlıyoruz, ancak bu, müfettişlerin hala ortaya çıkardığı bir şey. ve soruşturma,” dedi Lo. “Muhtemelen ilerleyen saatlerde, hatta önümüzdeki günlerde daha fazlasını öğreneceğiz.”

Tran, Los Angeles İlçe Şerifi Robert Luna’nın tanımladığı, uzun şarjörlü yarı otomatik bir tabanca taşıyordu ve Tran’ın öldüğü minibüste ikinci bir tabanca bulundu.

KALİFORNİYA TOPLU ÇEKİM: ŞÜPHELİ HUU CAN TRAN KİMDİR?

72 yaşındaki Huu Can Tran, Pazar günü kendi kendine kurşun yarası sonucu ölü bulundu.

72 yaşındaki Huu Can Tran, Pazar günü kendi kendine kurşun yarası sonucu ölü bulundu.
(Los Angeles İlçe Şerif Departmanı)

İlk saldırıdan yaklaşık 20 ila 30 dakika sonra Tran, yakınlardaki Alhambra kentindeki Lai Lai Balo Salonu’na girdi. Ancak Luna, iki kişinin yarı otomatik silahı ondan uzaklaştırdığını söyledi.

KALİFORNİYA’DA TOPLU VURUŞ ŞÜPHELİ VAN’DA ÖLÜ BULUNDU

Müfettişler 22 Ocak Pazar günü California, Monterey Park'taki Star Dance Studio'nun dışında görüldü.

Müfettişler 22 Ocak Pazar günü California, Monterey Park’taki Star Dance Studio’nun dışında görüldü.
(AP/Damian Dovarganes)

Pazartesi günü NBC’ye verdiği demeçte Lo, “Ayrıca soruşturmanın bu yasadışı silahın nasıl elde edildiğine dair yanıtlar vermesini bekliyoruz.” isimleri henüz.

UYARI: GRAFİK İÇERİĞİ:

Tran Pazar günü Torrance'ta bir minibüste kendi kendine kurşun yarası sonucu ölü bulundu.  Burada, yetkililer soruşturma yürütürken minibüsün sürücü tarafında bir ceset görülüyor.

Tran Pazar günü Torrance’ta bir minibüste kendi kendine kurşun yarası sonucu ölü bulundu. Burada, yetkililer soruşturma yürütürken minibüsün sürücü tarafında bir ceset görülüyor.
(AP/Damian Dovarganes)

FOX HABER UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Pazar akşamı bir basın toplantısında konuşan Luna, tam yaşlarını bilmediğini ancak öldürülen insanların hepsinin 50’nin üzerinde göründüğünü söyledi.

Star Balo Salonu Dans Stüdyosu’nun web sitesinde Cumartesi günü saat 20:00 ile 23:30 arasında “Yıldız Gecesi” adlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptığı bildirildi. Stüdyo, Monterey Park’ın alışveriş merkezleriyle dolu Garvey Bulvarı’ndaki belediye binasından birkaç blok ötede. tabelaları hem İngilizce hem de Çince olan küçük işletmelerin. Kantonca ve Mandarin dili yaygın olarak konuşulur, Çin bayramları kutlanır ve şehirde düzenli olarak Çin filmleri gösterilir.

Fox News’ten Landon Mion ve Associated Press bu rapora katkıda bulundu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın