Microsoft, Ekiplerde İşaret Dili Görünümünü Kullanıma Sunuyor; İşte Nasıl Çalışır? – apk haber

Microsoft, ekiplerde sağır/işitme güçlüğü çeken kişiler, tercümanlar ve işaret dili kullanan diğer kişiler gibi imzalayanlara yardımcı olacak yeni bir toplantı deneyimi olan “işaret dili görünümünü” kullanıma sundu.

İşaret dili görünümü, kullanıcıların merkez sahneye yerleştirmek için diğer iki imzalayanın video akışına öncelik vermesine olanak tanıyan daha öngörülebilir, statik bir toplantı deneyimi sağlayacaktır.

“İşaret dili görünümü etkinleştirildiğinde, öncelikli video akışları doğru en boy oranında ve mümkün olan en yüksek kalitede görünür. Microsoft, bir blog gönderisinde, işaret dili görünümünü bir toplantı sırasında anında veya tüm aramalarınızda devam eden bir ayar olarak etkinleştirebilirsiniz.

İşaret dili görünümü etkinleştirildiğinde, belirlenmiş imzalayıcılar, videoları etkinleştirildiği sürece orta sahnede görünür durumda kalır.

Blog gönderisine göre, diğer katılımcılar da imzalayanların alanına girmeden sabitlenebilir veya vurgulanabilir.

Şirket ayrıca tercihleri ​​”yapışkan” hale getirdi; bu, bir kullanıcı bir toplantıya katıldığında artık özellikler ve görünümlerle uğraşmayacağı anlamına geliyor.

Blog yazısına göre, işaret dili görünümü ve erişilebilirlik bölmesi şu anda yalnızca kullanıcı bazında sunulan bir Genel Önizleme aracılığıyla kullanılabilir.

Teknoloji devi, “önümüzdeki haftalarda” tüm ticari ve devlet müşterilerine sunulacak.

Toplantılarda işaret dili görünümünü varsayılan olarak etkinleştirmek için Microsoft Teams’de Ayarlar ve daha fazlasına gidin, ardından Ayarlar > Erişilebilirlik’i seçin ve ardından İşaret Dili’ni açın.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın