Meta Hindistan Kamu Politikası Başkanı ve WhatsApp Hindistan Şefi Şirketten Ayrıldı – apk haber

Firmadan ayrılan son üst düzey yöneticiler arasında Meta’nın kamu politikası başkanı Rajiv Aggarwal ve WhatsApp Hindistan başkanı Abhijit Bose yer aldığından, Meta bu ay Hindistan’daki karmaşayla yüzleşmeye devam ediyor. Bu ikisi, Meta Hindistan’ın Başkan Yardımcısı ve MD’si Ajit Mohan’ın da Snap’e katılmak için şirketten ayrıldığı aynı ay içinde sosyal ağ devindeki rollerinden ayrılıyor.

Mohan, Facebook’a katılmadan önce, popüler Hotstar akış platformunun sahibi olan ve markası Disney Star olarak değiştirilen Star India’nın dört yıl boyunca CEO’suydu. Haberden bu yana Bose, Meta’dan ayrılmasıyla ilgili güncellemeyi LinkedIN’deki bir gönderiyle paylaştı: “Herkese Merhaba, WhatsApp’ta dört harika yılın ardından, Meta’dan ayrılma çağrısını kabul ettim. Bu karar henüz alınmadı. Benim için kolay WhatsApp dünyanın en özel ürünlerinden biri ve onun küçük bir parçası olmak benim için eşsiz bir deneyim ve bir ömür boyu ayrıcalık oldu.

WhatsApp’ın Hindistan’daki ilk Ülke Başkanı olarak katıldığımdan bu yana 4 yıl geçti ve inşa ettiğimiz şeyle gurur duyuyorum. Bir sonraki konserim için de gerçekten heyecanlıyım.”

Raporlar, Shivnath Thukral’ın WhatsApp, Instagram ve Facebook gibi ürünlerini içeren Meta için Hindistan’da kamu politikası direktörlüğü görevine yükseltileceğini gösteriyor. Hem Aggarwal hem de Bose için bir sonraki varış noktaları şimdilik bilinmiyor.

Meta artan masraflarla karşı karşıya kaldı ve işini etkileyen ekonomik yavaşlamayla birlikte şirket, Hintli personel de dahil olmak üzere yaklaşık 11.000 çalışanı işten çıkardı. İşten çıkarmalar, Twitter’ın yeni sahibi milyarder Elon Musk’ın çok sayıda çalışanını işten çıkarmasından sadece bir hafta sonra geldi. Pandemi sırasında hızla işe alınan diğer teknoloji firmalarında birkaç işten çıkarma meydana geldi.

Zuckerberg hazırladığı bir açıklamada, “Maalesef bu beklediğim gibi gelişmedi” dedi. “Çevrimiçi ticaret yalnızca önceki trendlere geri dönmekle kalmadı, aynı zamanda makroekonomik gerileme, artan rekabet ve reklam sinyali kaybı, gelirimizin beklediğimden çok daha düşük olmasına neden oldu. Bunu yanlış anladım ve bunun sorumluluğunu alıyorum.

Zuckerberg, pandemi bittikten sonra bile hızlı büyümeyi öngörerek işe alma kararını agresif bir şekilde verdiğini de belirtti.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın