Meksika’da hamile kadının öldürülmesi ve doğmamış çocuğunun rahminden çıkarılmasıyla ilgili iki kişi tutuklandı

Sekiz aylık hamile olan Meksikalı kadın, doğmamış çocuğunu çalmak isteyen bir çiftin karnını kesmesi sonucu hayatını kaybetti.

Meksika’nın Veracruz eyaletindeki yetkililer bu hafta, 20 yaşındaki Rosa Isela Castro Vazquez’in internetten tanıştığı ve ona elden düşme bebek kıyafetlerini vereceğine söz veren bir kadınla planladığı görüşmenin ardından ortadan kaybolduğunu bildirdi. New York Post bildirdi.

Vasquez’in kocası geri dönmeyince yetkilileri uyardı ve çevrimiçi sohbetlerin dökümü, Vasquez’in kadınla Veracruz’daki evine yakın bir eczanede buluşmayı planladığını gösterdi.

Vasquez, eczanenin dışında dururken ve bir arabaya bindirilirken güvenlik kamerasına yakalandı.

MEKSİKALI YETKİLİLER BİZİ SEYAHAT ALARMLARINDA UYGUN OLARAK VATANDAŞLARI SUÇ VE KAÇIRMA NEDENİYLE UZAK DURMAYA ÇALIŞMAYA ÇAĞIRIYOR

Meksika'da hamile bir kadını öldürüp doğmamış çocuğunu çaldığından şüphelenilen iki kişi tutuklandı.

Meksika’da hamile bir kadını öldürüp doğmamış çocuğunu çaldığından şüphelenilen iki kişi tutuklandı.
(Veracruz Savcılığı)

Cumartesi günü, Vasquez bir çiftliğe yapılan polis baskını sırasında ölü bulundu. Doğmamış çocuğu rahminden çıkarılmıştı.

Yine Cumartesi günü, yetkililerin yalnızca Veronica “N” olarak andığı bir kadın, kendisine ait olduğunu kanıtlayamadığı yeni doğmuş bebeğiyle bir Veracruz hastanesine geldiğinde şüphe uyandırdı.

FLORIDA’DAKİ SİLAHLI GÖREVLİ, HAMİLE KADINA YÖNELİK SALDIRIYI DURDURDU

Veracruz Limanı, Meksika

Veracruz Limanı, Meksika
(Getty Images aracılığıyla Koral Carballo/Bloomberg)

Yetkililer daha sonra Veronica “N”yi partneri Gonzalo “N” ile birlikte tutukladılar ve Veronica “N”nin kendi çocuğu olmadığı için bebeği çaldığına inanıyorlar.

Veronica “N” ve Gonzalo “N” Pazartesi günü hakim karşısına çıktı ve adam kaçırma ve kadın cinayeti suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı.

CBS News’in bildirdiğine göre, çocuğun “güvende ve sağlam” olduğu ve tıbbi tedavi gördüğü bildirildi.

FOX HABER UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Veracruz, Meksika'da bir bölge

Veracruz, Meksika’da bir bölge
(AP Fotoğrafı/Jonathan Estudillo)

Veracruz hükümetine ait bir web sitesi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Bir kadına saldıran hiç kimse cezasız kalmayacak.” “Veracruz’da adaletin gücü bu şekilde dönüştürülüyor.”

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın