Madonna, Instagram’ı göğüs ucunun açıkta olduğu müstehcen fotoğrafları kaldırdığı için eleştiriyor | Entler ve Sanat Haberleri

Madonna, meme ucunun açıkta olduğu kışkırtıcı fotoğrafları çektiği için Instagram’da vurdu.

63 yaşındaki yıldız, haftanın başlarında manşetlere çıkan, kesik sutyen, tanga, file tayt ve yüksek topuklu ayakkabılarla yatağın üzerinde ve altında bir dizi müstehcen fotoğrafını paylaşmıştı.

Perşembe günü görüntüleri iyi yerleştirilmiş birkaç emojiyle yeniden paylaşmak, Madonna orijinallerin “uyarı veya bildirim yapılmadan” kaldırıldığını ve Instagram’ın yönetimine bunun yıldızın meme ucunun “küçük bir kısmının” açığa çıkması nedeniyle olduğunu söylediğini söyledi.

Madonna, Eylül 2021'de New York'ta düzenlenen MTV Video Müzik Ödülleri'nde. Resim: Charles Sykes/Invision/AP
Resim:
Yıldız, Eylül ayında MTV Video Müzik Ödülleri’nde resmedildi. Resim: Charles Sykes/Invision/AP


Madonna, Philadelphia'daki Blonde Ambition turnesi sırasında Jean Paul Gaultier tarafından tasarlanan ünlü koni sütyeniyle.  Resim: AP Fotoğrafı/Sean Kardon
Resim:
Her zaman moda ile sınırları zorlamasıyla tanınır. Resim: AP Fotoğrafı/Sean Kardon/ 1990

Instagram’ın topluluk yönergelerine göre çıplaklık yasaklanmıştır, ancak mastektomi sonrası yara izi ve emziren kadınlar gibi sağlık nedenleriyle fotoğraflar için istisnalar vardır. Resim ve heykel fotoğraflarında da çıplaklığa izin verilir.

Şarkıcı, “Bir kadının vücudunun meme ucu dışında her santiminin gösterilmesine izin veren bir kültürde yaşıyor olmamız beni hâlâ hayrete düşürüyor” dedi. “Sanki bir kadının anatomisinde cinselleştirilebilecek tek yer orası. Bebeği besleyen meme ucu! Erkeğin meme ucu erotik olarak deneyimlenemez mi ??!!

“Peki ya hiçbir yerde sansürlenmemiş bir kadının kıçı. Kırk yıllık sansürle …… cinsiyetçilik …… yaşçılık ve kadın düşmanlığıyla akıl sağlığımı korumayı başardığım için şükrediyorum.”

Madonna gönderisini şu hashtag ile bitirdi: #artistsareheretodisturbthepeace.

Madonna, müziği kadar modanın sınırlarını zorlaması ve on yıllardır müstehcen kıyafet seçimleriyle de neredeyse ünlü.

Kariyerinin ilk günlerinde, Jean Paul Gaultier tarafından tasarlanan konik sütyen kuplu korse body takımını giyerek “dış giyim olarak iç giyim” akımına öncülük etti.

Ve 2016’da yıldız, Met Gala’ya deri, dantel, yüksek çizmeler, tanga ve göğüs ucu pastillerinden oluşan esaretten ilham alan bir Givenchy kıyafetiyle katıldı.

Backstage podcast’ine şu adresten abone olun: Apple Podcast’leri, Google Podcast’leri, spotify, Spreaker

Sky News, son fotoğrafları hakkında yorum yapmak için Instagram ile iletişime geçti.

2020’de fotoğraf paylaşım uygulaması, kollarını göğüslerinin etrafında tutan, çeken veya saran kadınların resimlerine izin verecek şekilde kurallarını güncelledi.

Bu yılın başlarında, sosyal medya sitesi resmi film afişini kaldırdığı için özür diledi İspanyol yönetmen Pedro Almodóvar’ın emziren bir dişi meme ucunu gösteren Madres Paralelas’ına (Paralel Anneler) çıplaklık kurallarını çiğnediği için.

Görüntüleri eski haline getirdikten sonra, “açık sanatsal bağlamın olduğu durumlar da dahil olmak üzere belirli durumlarda çıplaklığa izin vermek için” istisnalar yapılabileceğini söyledi.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın