‘Lost in Space’ yıldızı Bill Mumy, 60’ların hit dizisi iptal edildikten sonra neden ağladığını açıklıyor: ‘Korkunçtu’

Bill Mumy, Hollywood’daki başlangıcını “şanslı fırsatım” olarak adlandırıyor.

60’ların “Lost in Space” dizisinde rol alan eski çocuk yıldız, yakın zamanda “Danger, Will Robinson: The Full Mumy” adlı bir anı kitabı yazdı. İçinde, yıldızlığa yükselişini ve yol boyunca TV ve film ikonlarıyla sayısız karşılaşmasını ayrıntılarıyla anlatıyor.

Oyuncu, Fox News Digital’e kariyerinin mutlu bir tesadüf olduğunu söyledi.

68 yaşındaki “Batı Los Angeles’ta, her evde benim yaşımdaki çocuklarla mükemmel derecede küçük bir çıkmaz sokakta doğdum ve büyüdüm – 50’lerdi” dedi. “Zorro ve Süpermen’e takıntılıydım. Yeterince komik, TV’de Zorro’yu oynayan Guy Williams, babamı oynamaya devam etti.”

‘LOST IN SPACE’ YILDIZLARI ANGELA CARTWRIGHT, BILL MUMY HIT 60’LAR DİZİSİNİN NEDEN BİTTİĞİNİ AÇIKLADI: ‘KAPANIŞ OLMADI’

Bill Mumy, Guy Williams'ı (1924-1989) Zorro olarak idolleştirdi.  Williams, Mumy'nin babasını oynamaya devam edecekti. "Uzayda Kayıp".

Bill Mumy, Guy Williams’ı (1924-1989) Zorro olarak idolleştirdi. Williams, “Lost in Space” de Mumy’nin babasını oynayacaktı.
(Photo by Silver Screen Collection/Getty Images)

“Ama ben 4 yaşındayım ve Zorro oynuyorum” diye devam etti. “Hizmetçimizin yatağından atladım. Çelikten yapılmış oyuncak Winchester tüfeğimin üzerine düştüm. Bacağımı ikiye böldüm. Yani yaklaşık 12 hafta baldırımdan kalçama kadar alçıda kaldım. Dışarı çıkıp arkadaşlarımla dolaşamazdım.Tek yapabildiğim en sevdiğim programları izlemekti.Ve o kadro çıktığında, kaderimin Zorro ve Superman gibi olmak ve televizyona çıkmak olduğuna tutkuyla ikna olmuştum. “

Bill Mumy, ailesini oyunculuk yapmasına izin vermeye ikna etti.

Bill Mumy, ailesini oyunculuk yapmasına izin vermeye ikna etti.
(Getty Images)

Mumy, ebeveynlerinin şov dünyasından “korkutmadığını veya etkilenmediğini” kaydetti. Annesi 11 yılını 20th Century Fox’ta sekreter olarak çalışarak geçirdi. Büyükbabası başarılı bir ajandı ve Boris Karloff’a 1931’de “Frankenstein” için seçmeler yapmasını sağladı, bu rol oyuncunun hayatını sonsuza dek değiştirecekti.

Yine de iz bırakmaya kararlıydı.

“Kızıl saçlarım vardı, tüm bu enerjim vardı ve bunu gerçekten yapmak istiyordum” diye güldü. “Annem akıllıca davranarak beni bir anaokulu dizisine benzeyen ‘Romper Room’ adlı bir televizyon programına koydu. Çok fazla oyunculuk gerektirmiyor ama bunu kameralar varken ışıklar altında nasıl davranacağımı görmek için yaptı. önümde. Ama kaderinden kaçamazsın. Bir temsilcimiz var ve sonra çalışmaya başladık. Ve işte buradayız.”

EĞLENCE BÜLTENİNE ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Aktörler Bill Mumy, solda ve Jonathan Harris, sağda, çekimde "Uzayda Kayıp" 1966 dolaylarında. Bilimkurgu dizisinde Dr. Zachary Smith'i canlandıran 87 yaşındaki Harris, 3 Kasım 2002'de kalbindeki kan pıhtısı nedeniyle öldü.  Öldüğünde bir Los Angeles hastanesinde kronik bir sırt problemi için tedavi gördüğü bildirildi.

Aktörler Bill Mumy, solda ve Jonathan Harris, sağda, 1966 dolaylarında “Lost in Space” filmini çekiyorlar. Bilimkurgu dizisinde Dr. Zachary Smith’i canlandıran 87 yaşındaki Harris, 3 Kasım 2002’de öldü. kalbinde bir kan pıhtısı. Öldüğünde bir Los Angeles hastanesinde kronik bir sırt problemi için tedavi gördüğü bildirildi.
(Getty Images)

Mumy onlarca yıllık bir kariyere öncülük ederken, pek çok hayran onu Space Ailesi Robinson hakkında bir bilim kurgu dizisi olan “Lost in Space”ten hatırlıyor. Mumy’nin Will Robinson, June Lockhart’ın Maureen Robinson, Mark Goddard’ın Binbaşı Don West, Jonathan Harris’in Dr. Smith, Marta Kristen’ın Judy Robinson, Angela Cartwright’ın Penny Robinson ve Zorro idolü Williams’ın Dr. John Robinson.

Mumy, “Hayatımı şekerle kaplamaya çalışmıyorum ve kitapta hiç şekerle kaplamıyorum, ama Will Robinson 4 yaşımdayken olmak istediğim her şeydi,” diye açıkladı Mumy. “Bir süper kahraman gibiydi. Ve her hafta herkesin beladan kurtulmasına yardım etti. Her gün işe gitmeyi sevdim. Ve tüm o insanları ailem gibi sevdim. Hala seviyorum.”

1965’te prömiyeri yapılan dizi 1968’de sona erdi. Mumy “kapanma olmadığını” söyledi.

Bill Mumy, daha sonra Guy Williams'ı görmediğini söyledi. "Uzayda Kayıp" Bitti.  Oyuncu 1989 yılında vefat etmiştir.

Bill Mumy, “Lost in Space” bittikten sonra Guy Williams’ı görmediğini söyledi. Oyuncu 1989 yılında vefat etmiştir.
(Getty Images)

“Gerçekten zordu” diye hatırladı. “Üçüncü sezonu bitirdik ve herkese ‘Sekiz hafta sonra görüşürüz’ söylendi. Bitirme partisi yoktu. Önemli bir şey yoktu. Bunun nedeni geri dönüyor olmamızdı. O kadar çok neden olduğu ortaya çıktı ki ağ ile ağ arasında neler olduğunu ancak 40 yıl sonra öğrendim. [creator] Irwin Allen. Ama mesele şu ki geri dönmedik. Menajerimin arayıp ‘Gösteri iptal edildi’ dediğini hala hatırlıyorum. Berbattı. Ağladım. 14 yaşındaydım. 10 yaşımdan beri o insanlarla birlikteyim. Ve her şey istediğimiz gibi bitmedi.”

“UZAYDA KAYIP” YILDIZI MARTA KRISTEN, 60’LAR DİZİSİNİN SONA ERECEK OLDUĞUNU DUYDUĞU AANI ANLIYOR: “NEDENİNİ KİMSE GERÇEKTEN BİLMİYOR”

Burada yardımcı yıldız Angela Cartwright ile birlikte görülen Bill Mumy, Fox News Digital'e oyuncu kadrosunun yıllar içinde yakın kaldığını söyledi.

Burada yardımcı yıldız Angela Cartwright ile birlikte görülen Bill Mumy, Fox News Digital’e oyuncu kadrosunun yıllar içinde yakın kaldığını söyledi.
(Fotoğraf: Max B. Miller/Fotos International/Getty Images)

“Bu işin doğasını anlamış olsam da, kabul etmem çok zordu,” diye devam etti. “Ve böyle bittiği için üzgünüm. Guy Williams’ı bir daha hiç görmedim ve diğer oyunculardan pek çoğunu birkaç yıldır görmedim. Yavaş ama emin adımlarla hepimiz yeniden bağlantı kurduk. Ama o zamanlar, öyleydi. dizinin bu şekilde ortadan kaybolması benim için oldukça dramatik. Ama sorun değil. Hayatta, dizinizin iptal edilmesinden daha kötü şeyler var.”

Williams, 1989’da 65 yaşında vefat etti. Kalan oyuncular, gösterinin 30. yıl dönümü için 1995’te bir koleksiyoncu fuarında yeniden bir araya geldi.

“Biz çok yakın, işlevsiz bir aileyiz,” diye kıkırdadı Mumy.

Mumy büyüdükçe, Hollywood’da oyunculuk peşinde koşmaya devam edebildi.

‘MUNSTERS’ YILDIZI BUTCH PATRICK, 60’LAR DİZİSİNİ GÖRDÜĞÜNÜ HATIRLIYOR: ‘ÇOK DAHA FAZLASIYLA KAÇABİLDİK’

oyuncu kadrosu "Uzayda Kayıp" 24 Ocak 2015'te Los Angeles'ta The Westin Hotel LAX'te düzenlenen The Hollywood Show'da.

“Lost In Space” kadrosu, 24 Ocak 2015’te Los Angeles’ta The Westin Hotel LAX’te düzenlenen The Hollywood Show’da.
(Fotoğraf: Albert L. Ortega/Getty Images)

“Gösteri dünyasının pek çok alanında çalıştığım ve bunun için profesyonel olarak ödüllendirildiğim için çok şanslıyım” dedi. “Ama milyonlarca insanın her hafta performansınızı izlemesine ve ardından bir gün kimsenin size dikkat etmemesine uyum sağlamanın zor bir şey olduğunu söyleyeceğim. Bunun nasıl rahatsız edici olabileceğini anlayabiliyorum. Çalışmak için bir yer bulmak. Aileleri paralarını harcayan diğer birçok çocuk oyuncu gibi mali açıdan hiçbir zaman sıkıntı çekmedim. Ailem yatırım yaptı ve beni alçakgönüllü tuttular.

Bill Mumy, Eddie Munster'ı oynamasının düşünüldüğünü söyledi. "Munster'lar".  Rol sonunda Butch Patrick'e gitti.

Bill Mumy, “The Munsters” da Eddie Munster’ı oynamasının düşünüldüğünü söyledi. Rol sonunda Butch Patrick’e gitti.
(Photo by Silver Screen Collection/Getty Images)

Mumy, kendisinin ve ailesinin belirli rollere hayır demekten korkmadıklarını söyledi. Mumy kitabında, aslında “The Munsters”daki Eddie Munster rolü için düşünüldüğünü iddia etti. Bu rol sonunda Butch Patrick’e gitti.

Mumy, “Bunun benim için doğru araç olduğunu düşünmemiştim,” dedi. “Küçük bir kurt adam olma ve o kadar makyaj yapma konsepti bana çekici gelmiyordu. Ama Butch Patrick’in bunu yapmasına çok sevindim. Onu seviyorum – o harika bir adam. Bu onun mirası ve bunu büyük bir özenle taşıyor.” O rolü kabul etmiş olsaydım, Will Robinson’ı oynayamayacaktım, ki bunu yapmaktan çok mutlu oldum. Her şey yolunda gitti.”

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın