Kenyalı çevrimiçi eczane, HIV tele sağlık programını başlattı

Kenya’daki ilk çevrimiçi eczane olan MYDAWA, yenilikçi Temas Sonrası Profilaksi veya PrEP teslimatını geliştirmek ve değerlendirmek için Bill ve Melinda Gates Vakfı’ndan 1,2 milyon dolarlık hibe fonu aldı.

Şirket, yeni tele sağlık uygulamasının, HIV ile olası bir karşılaşmadan sonra alınan bir ilaç olan Temas Öncesi Profilaksiye ve devam eden bir riski olanlar tarafından günlük olarak alınan PrEP’e erişmek isteyen müşteriler için uçtan uca sanal sağlık hizmetleri sağladığını söylüyor. HIV edinme.

E-eczanenin web sitesine göre “MYDAWA, PrEP yolculuğunuz boyunca ortağınız olmak için burada. MYDAWA, ilk konsültasyonunuzdan PrEP’in sizin için uygun bir yere teslim edilmesine kadar her şeyi kolaylaştıracak! Başlamak için sadece bir konsültasyon randevusu alın”. “Ya da zaten bir Mylan veya Sure Check HIVST yaptırdıysanız – başlamak için HIVST sonucunuzun bir görüntüsünü buraya yükleyin!”

Kenya’da yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, dünya çapında yaklaşık 38 milyon insan HIV ile yaşıyor, Doğu ve Güney Afrika’da 21 milyondan fazla insan var. TECH Dergisi.

Ancak HIV ile ilgili damgalama, birçok kişinin bakım aramasını engelledi.

Rapora göre, “Bu, özellikle erkeklerle seks yapan erkekler ve kadın seks işçileri gibi damgalanmaya karşı savunmasız olan popülasyonlar arasında belirgindir.” “HIV ile mücadeledeki bu zorlu ortam, daha ayrık olan çevrimiçi kanallar aracılığıyla PrEP’in başlatılmasına yönelik farklı bir yaklaşım arayışını kolaylaştırdı.”

Yeni tele sağlık yaklaşımı, Washington Üniversitesi, Jomo Kenyatta Tarım ve Teknoloji Üniversitesi, Fred Hutch Kanser Araştırma Merkezi, Jhpiego ve Audere dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlarla ortaklaşa geliştirildi.

Web sitesi, PrEP, HIV kendi kendine test kitleri hakkında gerçekler ve MYDAWA platformunda tele sağlık konsültasyonları yoluyla ilaçları satın almak için nasıl onay alınacağına dair rehberlik sunar.

Finansman desteği ile, Afrika’da tele sağlık hizmetleri arttı COVID-19 salgını sırasında.

Andrea Fox, Healthcare IT News’in kıdemli editörüdür.
E-posta: afox@himss.org

Healthcare IT News, bir HIMSS yayınıdır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın