Hindistan’da VLC Media Player Yasağı Kaldırıldı: Tüm Ayrıntılar

Bu yılın başlarında ünlü medya oynatıcı VLC, Hindistan Elektronik ve Bilişim Bakanlığı tarafından yasaklandı. VideoLAN, Hindistan BT ve telekom bakanlıklarından açıklık istemek için yasal bir bildirimde bulunarak misilleme yaptı.

Delhi’den bir savunuculuk destek grubu olan İnternet Özgürlüğü Vakfı (IFF), VideoLAN’a yasal olarak yardımcı oldu.

Zaferi açıklayan IFF, “@GoI_MeitY

VLC media player’ın internet sitesindeki yasağını kaldırma kararı aldı. IFF, bu süreçte @videolan’a hukuki destek sağladı.”

Daha sonra VideoLAN twitter hesabı onlara teşekkür etti ve “@internetfreedom’dan harika bir çalışma, Hindistan iseniz onları desteklemelisiniz!”

Ayrıca IFF şunları söyledi: “Bu yasak, önceden herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın ve VideoLAN’a bir duruşma fırsatı verilmeden uygulandı; bu, 2009 Engelleme Kurallarına ve Yüksek Mahkeme tarafından Shreya Singhal – Hindistan Birliği davasında belirlenen yasaya aykırıydı. . Bu garipti, çünkü VLC Media Player yaklaşık 80 milyon Hintli tarafından kullanılan açık kaynaklı bir yazılım,” IFF’nin sözleri aktarıldı.

Güney Asya, özellikle Hindistan, VLC medya oynatıcısının en büyük pazarıdır. Aslında, TechCrunch’ın raporuna göre, VLC sitesi pazardan gelen trafikte yüzde 80’lik bir düşüş gördü.

VideoLAN başkanı ve lider geliştiricisi Jean-Baptiste Kempf, “Çoğu büyük ISP (internet servis sağlayıcısı), çeşitli tekniklerle siteyi yasaklıyor.” dedi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın