Google Pixel 8 Serisi, Tensör ‘G3’ ve 12 GB RAM’e Sahip Olacak: Rapor – apk haber

Google’ın Pixel 7 serisini piyasaya sürmesinden bu yana sadece bir ay geçti ve şimdi, gelecek yıl Ekim ayında piyasaya sürülecek olan Pixel 8 ve Pixel 8 Pro ile ilgili söylenti değirmeni çoktan toplandı.

Android Police tarafından hazırlanan bir rapora göre, Google’ın bir sonraki ana hat amiral gemileri, yeni nesil Tensor G3 işlemciye ve 12 GB RAM’e sahip olacak.

Pixel 8 Pro ayrıca bir QHD+ ekrana (2822 x 1344) sahip olabilir ve Pixel 8’in bir FHD+ panele (2268 x 1080) yapışacağı bildiriliyor. Gerçek ekran boyutlarının hala net olması gerekir.

Rapor ayrıca Google’ın, Pixel 7 serisinde olduğu gibi telefonları Google I/O 2023’te erkenden sergileyebileceğini iddia ediyor. Ayrıca, Pixel 8 cihazlarından hiçbirinin katlanabilir işlevsellik sunması beklenmiyor.

Ortaya çıkan bir habere göre Pixel 8 serisine güç verecek üçüncü nesil Google Tensor yonga setinin, Samsung’un bu yılın Ağustos ayında test ettiği yeni nesil Tensor G3 yonga seti olduğu aktarılmıştı. Yonga setinin kod adı ‘Zuma’dır.

Mevcut amiral gemisi – Google Pixel 7 serisi şu anda Hindistan’da mevcut, Pixel 7 perakende satış fiyatı 59.999 Rs ve Pixel 7 Pro 84.999 Rs’den geliyor. Google, ülkede üç yıl geçirdikten sonra Pixel 4, Pixel 5 ve Pixel 6 serisi akıllı telefonları atlayarak ana hat Pixel amiral gemisini piyasaya sürdü.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın