Google Chrome Yeni Güncellemesi, Büyük Güvenlik Sorunu İçin Düzeltme Sunuyor: Şimdi Alın

Son güncelleme: 10 Kasım 2022, 14:29 IST

Chrome, PC kullanıcıları için yeni bir güncelleme alıyor

Chrome, PC kullanıcıları için yeni bir güncelleme alıyor

Bu güvenlik sorunuyla karşılaşan PC ve Mac’teki Chrome’un hemen güncellenmesi gerekiyor ve bilmeniz gereken tüm ayrıntılar burada.

PC’de Google Chrome bu hafta önemli bir güvenlik güncellemesi alıyor ve tüm Windows, mac ve Linux kullanıcıları Chrome’un en son sürümüne hemen güncelleme yapmalıdır. Güncelleme yapmanız çok önemlidir, çünkü herhangi bir güvenlik açığı uzaktan saldırıya uğrayabilir, bu da tüketiciler ve işletmeler için her zaman büyük bir endişe kaynağıdır.

Google, bu güncellemeyi talep eden güvenlik sorunuyla ilgili tüm ayrıntıları vermiyor, ancak kullanıcıların yeni sürümü önümüzdeki gün ve haftalarda alması bekleniyor. Google, kullanıma sunulmaya hazır yaklaşık 10 güncelleme paketledi ve bunlardan altısı yüksek önem derecesi olarak sınıflandırıldı. Tüm detaylar burada verilmiştir.

Saldırının uzak modu, bilgisayarda bazı programların verilerini depoladığı önceden tanımlanmış bir alan olan yığını etkileyen güvenlik sorunu nedeniyle mümkündür.

Kullanıcıların güncellemesi gereken Chrome sürümlerine gelince, mac ve Linux kullanıcıları için Chrome güvenlik yaması 107.0.5304.110 olacak ve Chrome’u Windows üzerinde kullanıyorsanız almanız gereken sürüm 107.0.5304.106.107 olacak. Her iki yama da yakında yayınlanacak.

Google ayrıca bu olayı, keşfedilen ve bildirilen sorunun ciddiyetine göre şirketin ödüller sunduğu bu tür hataları belirlemelerine yardımcı olmaları için hata ödülü araştırmacılarına teşekkür etmek için kullandı.

Chrome sorunları düzenli olarak ortaya çıkma eğilimindedir ve bu yıl Chrome için hem mobil hem de PC kullanıcıları için çok sayıda olay gördük. Temmuz ayında Android için Chrome, bir güncelleme yayınladığı önemli bir sorun bildirmişti. Android telefonlarda çalışan Chrome 103.0.506.71 sürümünün, sorunu hemen çözmek için yeni yamayı yüklemesi söylendi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın