Chainlink, Staking’i Başlatmak Üzere, LINK İçin Sonraki Hedef Bölgeler

Chainlink staking v0.1, 6 Aralık’ta ana ağda yayınlanacak olsa da, LINK fiyatı geçtiğimiz hafta boyunca güçlü bir performans gösterdi. Basın zamanında LINK 7,58 dolardan işlem görüyordu ve böylece geçen haftaya göre %13,5 arttı.

Yine de, Chainlink yedi aydır yana doğru gidiyor. Bununla birlikte, dünkü bir konuşma sırasında ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın güvercin yorumları sayesinde, kripto piyasasındaki rahatlama rallilerinin ufku yeniden genişliyor.

Günlük grafiğe bakıldığında, Chainlink hala 7 aylık aralığının ortasında, ancak staking’in getirilmesi proje için çok daha fazla ilgi yaratabilir.

LINK, son zamanlarda 1 günlük zaman dilimi içinde yeni dipler yapmadı, bu da teknik açıdan boğa gücünü gösteriyor. Chainlink (LINK) fiyatı, son düşük seviyesinden bu yana %35 arttı.

Bununla birlikte, 7 aylık aralığın üst sınırı, günlük grafikte bir sonraki kritik hedef olmaya devam ediyor. LINK çıkış yapabilirse, bir sonraki hedef 12.30$ civarındaki bölge olabilir.

Zincir Bağlantısı BAĞLANTISI USD_2022-12-01
LINK fiyatı, 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Daha küçük bir zaman diliminde LINK, kilit direnç bölgelerinin de bulunabileceği 7 aylık aralığının ortasında. 4 saatlik grafikte yakın zamanda bir düzeltme gözlemlendi ve ardından yeni bir yükseliş meydana geldi.

Teknik açıdan bakıldığında, LINK 6,70 doların altına düşmemelidir. LINK burada tutunmaya başladığında, bir sonraki kilit direncin bulunduğu 8,50 ila 9,50 dolar bölgesine bakmak ihtiyatlı olacaktır.

Zincir Bağlantısı BAĞLANTISI USD_2022-12-01
LINK fiyatı, 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Chainlink, Fiyat Artışı İçin Katalizör Olarak mı Satın Alınıyor?

6 Aralık’ta Ethereum ana ağında yayınlanan Chainlink staking v0.1 ile proje, Amaçları bu ilk sürümün ötesinde staking’in gelecekteki sürümlerini geliştirmek için yinelemeli bir yaklaşımı tamamlamak.

Başlangıçta, ölçülü bir serbest bırakma döngüsüne dayalı olarak 12-24 aylık bir kilitlenme dönemi planlanmıştı. Bununla birlikte, bir dizi topluluk üyesi ve düğüm operatörü ile yapılan görüşmelerden sonra, her biri sıkıştırılmış bir kapsama sahip, sık sürümlerle daha hızlı yinelemenin nihai çözüm olacağı artık açıktır.

Staking’in bir sonraki sürümünün (v0.2) şimdi 9-12 ay içinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. O zaman, v0.1’den stake yapanlar, stake edilen LINK’lerinin ve ödüllerinin kilidini ilk kez açabilecek veya taşıyabilecektir.

6 Aralık’ta, başlangıçta yalnızca birkaç adres staking için uygun olacaktır. Sınırlı bir staking havuzunda yaklaşık 53.000$ değerinde 7.000 LINK’e kadar stake yapabilecekler.

8 Aralık’ta staking havuzu herkese açık olacak. Yine, 25 milyon LINK havuzunda bir başlangıç ​​sınırı olacaktır.

Staking, likit LINK arzını azalttığından, potansiyel bir fiyat katalizörü olabilir ve Chainlink fiyatını 7 aylık aralığının dışına çıkarabilir. Bu nedenle yatırımcılar, LINK’in önümüzdeki iki haftadaki performansını yakından izlemelidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın