Bu Büyük Reklam Şirketi, İnsanların Twitter’da Reklam Vermeyi Durdurmasını İstiyor – apk haber

(Reuters) – Reuters tarafından görülen dahili bir nota göre, reklamcılık ve pazarlama şirketi Omnicom Group Inc, müşterilerinin Twitter’daki harcamalarını kısa vadede durdurmalarını tavsiye etti.

Omnicom, aralarında McDonald’s Corp, Apple ve Johnson & Johnson’ın da bulunduğu 70 ülkede 5.000’den fazla müşteriye hizmet vermektedir. Notta müşterilerden isimleriyle bahsedilmiyordu ve herhangi birinin Twitter reklam harcamalarını duraklatıp duraklatmadığı belli değil.

İlk olarak teknoloji haber sitesi The Verge tarafından bildirilen hareket, Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık devralmasından bu yana mikro blog sitesinin geleceği hakkında ajanslar ve markalar arasında artan şüpheciliğin altını çiziyor.

Tesla CEO’su, Musk, “büyük” bir gelir düşüşü için hizmetteki yanlış bilgileri ve nefret söylemini nasıl kontrol edeceğini açıklayana kadar, Twitter reklamcılarını hizmeti boykot etmek için kulis yapan sivil haklar gruplarını suçladı.

Nota göre, “Twitter’ın önceki marka güvenliği önlemlerini ve etkililiğini koruma yeteneği, kısa vadede engellenmiş görünüyor.”

“OMG, bunun reklamverenler için önemli ölçüde daha yüksek bir risk ortamına yol açmayacağına inansa da, güvenli olmayan içerikle ilişkilendirilme riski artabilir ve bu nedenle, platformun kullanımına karar verirken dikkate alınmalıdır.”

Reklam satışları, ikinci çeyrekte Twitter’ın gelirinin %90’ından fazlasını temsil etti.

Geçen ay, ABD’li otomobil üreticisi General Motors Co, Twitter’da ücretli reklamcılığı geçici olarak durdurduğunu söyledi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın