Browns’tan Deshaun Watson cezadan döndü, pişmanlığını ifade etmeyi reddetti

Deshaun Watson imzaları imzaladı, özçekimler için poz verdi, yuhalamaları görmezden geldi ve baştan savma bir galibiyet aldı.

Yine, kendisine 11 maçlık bir uzaklaştırma cezası kazandıran davranışlarından dolayı pişmanlık duyduğunu ifade etmeyi reddetti.

700 gün aradan sonra ilk maçını oynamak için eski evine dönen Watson, Cleveland ile yaptığı ilk maçta bol pas gösterdi, ancak Pazar günü Houston Texans’a karşı 27-14 galibiyette Browns’ın ona pek ihtiyacı yoktu.

Texans ve Browns taraftarları için formalar imzaladıktan ve maçtan önce birkaç kişiyle daha fotoğraf çektikten sonra Watson, maç başladığında yuhalamalardan bunalmıştı. İlk yarıda ve öğleden sonranın büyük bir bölümünde her çıtlamadan önce alay sesleri duydu.

Watson, “Yuhalamaları gerekiyor. Artık bir Cleveland Brown’ım,” dedi.

Watson, iki düzineden fazla kadın tarafından masaj seansları sırasında cinsel taciz ve saldırıyla suçlandı. Kadınlar tarafından açılan 23 hukuk davasını sonuçlandırırken, biri Ekim ayında açılan diğer ikisi derdest durumda.

Watson, Houston’a dönüşünde yaptıklarından dolayı pişmanlık duyup duymadığı sorulduğunda, hukuk ekibinin kendisine askıya alınmasıyla ilgili soruları yanıtlamamasını söylediğini söyledi.

“Tabii ki zor bir durumdu” dedi. Süspansiyon zordu ama aynı zamanda bugün bir futbolcu olarak asıl odak noktam 1-0 olmaktı.”

Daha da baskı yapan Watson, “Bugün sahaya döndüğüm için çok heyecanlandım. Benden istenen, yapmam gereken her şeyi yaptım. Hepsini yaptım.”

Deshaun Watson, Pazar günü takımının Houston’daki galibiyetinin ardından sahadan koşarken kalabalığa işaret ediyor. (Getty Images)

Watson’ın maçtan önce tribünlerde birkaç taraftarı varken, onu cinsel tacizle suçlayan bir grup kadın da katılmayı planladı. Kadınları temsil eden avukat Tony Buzbee, katılımlarını doğrulamak isteyen bir kısa mesaja yanıt vermedi. Haftanın başlarında yaklaşık 10 kadının “‘Hey, biz hala buradayız. Biz önemliyiz’ şeklinde bir açıklama yapmak için” katılmak istediğini söyledi.

Bir hayran, NRG Stadyumu’na Browns renklerinde “Masaja ihtiyacım var” yazan aşağılayıcı bir gömlek giyerek girdi. Watson’ın 4 numaralı Browns formasını giyen bir hayran ona katıldı.

Otoparktaki hayranlar, kırmızı Texans forması ve havlu giyen bir mankenin olduğu sahte bir masaj masası kurdu.

Watson ve Browns, başlama vuruşundan yaklaşık bir saat önce sahaya koştuğunda koltuklarındaki birkaç taraftar yuhalandı.

Watson, yuhalamalar için “Ne ise o,” dedi. “Hayranların ne yaptığını kontrol edemiyorum. Benim işim oraya gidip idam etmek.”

Bunu pek iyi yapmadı.

Watson, 131 yarda ve bir müdahale için 22’de 12’yi geçti. Üç kez Pro Bowl oyun kurucusu, NFL kariyerinin en kötü pasör reytingini 53.4 ile bildirdi. Browns (5-7) iki defansif gol attı ve özel bir takım Texans’ı (1-10-1) yenmek için sayı yaptı.

Bir müdahale, Browns’a 43 yaşında ilk sahipliğini verdikten sonra, Watson iki eksik pas attı. Üçüncü vuruşta bir çuvaldan döndü ve taraftarlar, David Bell’e yaptığı atış yere çarptığında tezahürat yaptı.

Watson’ın üçüncü denemesinde tamamladığı ilk pası, Anthony Schwartz 12 yarda kazandıktan sonra beceriksizce top kaybıyla sonuçlandı. Watson daha sonra Browns’u bitiş bölgesinde bir kazma atmadan önce Houston’ın 11’ine sürdü.

All-Pro defans tarafı Myles Garrett, “İki yıldır oynamadığı için onun Süpermen olmasını beklemiyoruz,” dedi.

Watson, Houston’dan bir takas talep ettikten sonra 2021 sezonunu geride bıraktı. Teksas’taki iki büyük jüri onu cinsel taciz ve saldırı iddialarıyla suçlamayı reddettikten sonra, Brown’lar Watson’ı almak için birkaç taslak seçim yaptı ve ardından onunla 235 milyon dolarlık tam garantili bir ABD sözleşmesi imzaladı.

Isınmalar sırasında Watson, uç bölgenin arkasındaki hayranlar için formalar imzaladı. Doğu Teksaslı 18 yaşındaki bir adam, Browns formasında Watson’ın imzasını aldı. Texans formaları giyen Houston’lı bir çift de formalarında Watson’ın imzasını taşıyor.

Sherry Holden, desteğini açıklayarak, “Gerçekten ne olduğunu bilmiyoruz ve herkes ikinci bir şansı hak ediyor,” dedi.

Deshaun Watson, Pazar günkü maçtan önce Houston’daki NRG Stadyumu’nda taraftarlarla konuşuyor. (Logan Riely/Getty Images)

Birkaç Browns hayranı, Watson’ı desteklemekten rahatsız olduklarını söyledi.

Maç için Ohio’dan gelen Brandon Collins, “Forma ve takım için tezahürat yapıyorum ama onu oyun kurucum olarak kabul etmek zor,” dedi.

NFL, Watson’ı en az bir sezon askıya almak istedi ancak bağımsız bir hakemin başlangıçta ona altı maçlık bir men cezası vermesinin ardından 11 maça razı oldu. NFL Komiseri Roger Goodell, eski ABD Bölge Yargıcı Sue Robinson’a işaret ederek Watson’ın tam askıya alma talebindeki davranışını “korkunç” ve “yırtıcı” olarak nitelendirdi.

Watson ayrıca 5 milyon dolar para cezasına çarptırıldı ve profesyonel danışmanlık ve terapi alması istendi. Watson masumiyetini korudu ama aynı zamanda etkilediği kadınlardan da özür diledi ve

Browns, kıdemli Jacoby Brissett’in Watson’ı doldurmasıyla 4-7 kazandı.

Koç Kevin Stefanski, Watson’ı önümüzdeki hafta başlatmayı taahhüt etti ve ilk maçını yoldan çektiğini vurguladı.

Stefanski, “Antrenmanlarda çok keskin görünüyordu ve bir sonraki maç için heyecanlıydı, bu yüzden bunun farklı olacağını anladı.”

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın