Boomer Esiason, Biden’ın Brittney Griner için esir takasında vuruldu: ‘Çok acınası görünüyoruz’

Eski NFL yıldızı ve şu anki WFAN radyo sunucusu Boomer Esiason, Brittney Griner’ı bir Rus silah tüccarı olan Viktor Bout ile değiş tokuş eden bir mahkum takası ayarlamak için ABD hükümetini dolandıranlar arasındaydı.

Griner, Şubat ayında Rusya’ya bir gramdan az CBD yağı getirdiği için uyuşturucu kaçakçılığı yapmaktan tutuklandı ve hapis cezasına çarptırıldı. Bununla birlikte, birçok kişinin WNBA yıldızını ve iki kez Olimpiyat altın madalyasını eve getirmesi için yaptığı çağrının ardından, Beyaz Saray nihayet Griner ve Bout ile bire bir mahkum takası yaptığını duyurdu. Ölüm Tüccarı.”

Esiason, Griner’in Rus gözetiminden serbest bırakılmasını sevse de bu süreçte teslim ettikleri mahkumun bu kadar tehlikeli olmasını sevmedi.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

WNBA yıldızı ve iki kez Olimpiyat altın madalyası sahibi Brittney Griner, 4 Ağustos 2022'de Moskova'nın hemen dışındaki Khimki'deki duruşmasının ardından mahkeme salonundan çıkarılırken.

WNBA yıldızı ve iki kez Olimpiyat altın madalyası sahibi Brittney Griner, 4 Ağustos 2022’de Moskova’nın hemen dışındaki Khimki’deki duruşmasının ardından mahkeme salonundan çıkarılırken.
(AP Fotoğrafı/Alexander Zemlianichenko, Dosya)

Dallas Cowboys defans oyuncusu Micah Parsons ve diğer birçok kişinin işaret ettiği gibi, yine Rusya’da gözaltında olan eski denizci Paul Whelan’ın bu değiş tokuşta Başkan Biden tarafından geride bırakıldığı gerçeği de var.

Perşembe sabahı “Boomer & Gio” programında Esiason, “Size söylüyorum, hissetmeyenlerden daha çok insan böyle hissediyor,” dedi. “Bunu size şu anda söyleyebilirim. Daha önce de söylediğimiz gibi, Brittney’nin evinde olduğu için hepimiz mutlu olduğumuzu biliyorum. Ailesi yıllardır ABD hükümetinden hiçbir şey, hiçbir şey almadan onu oradan çıkarmaya çalışan orada oturuyor.”

Aslında Esiason, Rusya’nın Bout’u ABD’deki hapishaneden çıkarmak için Griner’ı kullandığına inanıyor.

BRITTNEY GRINER İÇİN TUTSAK TAKASINDA SERBEST BIRAKILAN RUSYA’NIN ‘ÖLÜM TİCARI’ VİKTOR BOUT KİMDİR?

“Eşit bir takas değil. Değil,” diye tartıştı. “Brittney’e olanların asla yaşanmaması gerektiğini hepimiz biliyoruz.

“Çok acınası görünüyoruz. Başkanımızın bu konuda konuşmasını dinlemek çok acınası bir duygu. Mutlu olmak istiyorum ama olamıyorum.

“BM tarafından Afrika’daki iç savaşlara karışmak ve milyonlarca insanı öldürmekle suçlanan 25 yıl hapis cezasına çarptırılmış bir adamınız var ve onu bir WNBA süperstarıyla takas ettiniz? Tamam mı?”

Esiason’un yardımcı sunucusu Gregg Gionnatti ekledi, “Tanrı aşkına Ölüm Taciri’nden vazgeçtiniz. İki kişiyi geri alamadınız mı?”

Olympian ve WNBA oyuncusu Brittney Griner'in eşi Cherelle Griner, Perşembe günü Başkan Biden'ın Brittney'nin Rusya'nın gözetiminden serbest bırakıldığını açıklamasının ardından Washington DC'deki Beyaz Saray'da konuşuyor.

Olympian ve WNBA oyuncusu Brittney Griner’in eşi Cherelle Griner, Perşembe günü Başkan Biden’ın Brittney’nin Rusya’nın gözetiminden serbest bırakıldığını açıklamasının ardından Washington DC’deki Beyaz Saray’da konuşuyor.
(Çip Somodevilla/Getty Images)

ABD’li ve Rus yetkililer geçtiğimiz haftalarda Griner için olası bir anlaşma konusunda iyimserliklerini dile getirmişlerdi. Üst düzey bir Rus yetkili geçen hafta yıl bitmeden bir anlaşmanın mümkün olduğunu söyledi.

Başkan Biden, Griner’ın serbest bırakılmasıyla ilgili tweet attı. Perşembe günü Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve Griner’ın eşi Cherelle Griner ile birlikte fotoğraflarda görüldü.

COWBOYS YILDIZI, BRITTNEY GRINER’IN YAYINLANMASI ÜZERİNDEN BIDEN’I PARLATTI

Tweet’te “Birkaç dakika önce Brittney Griner ile konuştum” yazıyordu. “Güvende. Uçakta. Eve gidiyor.”

Bout takası Mayıs ayında tekrar yüzdü. Bout, Kolombiyalı bir terör örgütünün desteğiyle ilgili olarak Amerikalıları öldürmeye yönelik komplo kurmaktan hüküm giydikten sonra federal hapishanede 25 yıl hapis cezasının ortasındaydı.

“Ölüm Tüccarı” lakabı, eski Sovyet dönemi kargo uçaklarından oluşan bir filoyu Afrika’daki çatışmaların hüküm sürdüğü sıcak noktalara götürmesiyle ilgili kötü şöhretinden geliyordu.

Boomer Esiason, 18 Mayıs 2022'de New York City'de 666 Madison Avenue'de düzenlenen 2022 Paramount Upfront'a katılıyor.

Boomer Esiason, 18 Mayıs 2022’de New York City’de 666 Madison Avenue’de düzenlenen 2022 Paramount Upfront’a katılıyor.
(Arturo Holmes/WireImage)

FOX HABER UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Whelan, ailesinin ve ABD hükümetinin temelsiz olduğunu söylediği casusluk suçlamalarıyla hapse atıldı.

Fox News’den Ryan Gaydos bu habere katkıda bulundu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın