BlackRock’tan Fink, kripto teknolojisinin FTX’e rağmen hala geçerli olduğunu söylüyor

BlackRock Inc İcra Kurulu Başkanı Larry Fink Çarşamba günü, şu anda iflas etmiş durumdaki FTX kripto borsasında “yanlış davranışlar” görüldüğünü, ancak kriptonun arkasındaki teknolojinin gelecek için geçerli olduğunu söyledi.

Fink, “Bütün bunların (FTX ile) nasıl sonuçlanacağını görmek için beklememiz gerekecek,” dedi. “Demek istediğim, şu anda tüm yargı kararlarını verebiliriz ve görünüşe göre önemli sonuçları olan yanlış davranışlar olmuş.”

New York Times DealBook tarafından düzenlenen bir etkinlikte açıklamalarda bulundu ve çoğu kripto şirketinin gelecekte ortalıkta olmayacağına inandığını ekledi.

BlackRock CEO'su Larry Fink

BlackRock İcra Kurulu Başkanı Larry Fink, 8 Şubat 2017’de New York, ABD’de düzenlenen Yahoo Finance Tüm Piyasalar Zirvesi’ne katılıyor. REUTERS/Lucas Jackson/File Photo (Reuters Fotoğrafları)

BLOCKFI İFLASINDAN SONRA FTX KRİPTO BULAŞIMI DEVAM ETMEKTEDİR

FTX, ani çöküşünün ardından 11 Kasım’da Amerika Birleşik Devletleri’nde 1 milyondan fazla alacaklıya borçlu olabileceğini söyleyerek Bölüm 11 iflas koruması başvurusunda bulundu.

BlackRock, yönettiği milyarder bir fon aracılığıyla FTX’e 24 milyon dolar yatırım yaptı. Temasek Holdings, risk sermayesi fonu Tiger Global ve Sequoia Capital gibi diğer küresel varlık yöneticileri de Sam Bankman-Fried’in FTX’ine yatırım yaptı.

FTX’İN ALAMEDA ARAŞTIRMASI, JIMMY BUFFETT’İN MARGARITAVILLE, AMAZON WEB SERVICES’İNE BORÇLUDUR

Kayan yazı Güvenlik Son Değiştirmek Değiştirmek %
BLK BLACKROCK A.Ş. 716.29 +3.42 +%0,48

FTX ile ilgili tüm sorunlara rağmen Fink, kriptonun arkasındaki teknolojinin “çok önemli olacağını” düşündüğünü söyledi. “Piyasalar için gelecek neslin ve menkul kıymetler için gelecek neslin menkul kıymetlerin tokenizasyonu olacağına inanıyorum.”

Çarşamba günü erken saatlerde ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto para birimleri konusunda şüpheci olmaya devam ettiğini söyledi ve düzenleme çağrısında bulundu.

Fink, normalden daha yüksek bir enflasyon oranı, yüksek faiz oranları ve daha düşük büyüme ve mali teşvik için sınırlı alan gerekçe göstererek ekonominin kasvetli bir resmini verdi.

“Aslında daha çok kırgınlık dediğim bir döneme gireceğiz” dedi. Alışık olduğumuz gerçek büyümeye dayalı bir ekonomiye sahip olmayacağız” dedi.

FOX İŞ UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Yine de özellikle faiz oranlarıyla yükselen yatırımlarda yatırım ortamının daha elverişli olduğuna inanıyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın