Bitcoin konusunda yükselişe geçen ABD Senatörü Ted Cruz, Teksas’ın bir kripto vahası olmasını istiyor

Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Ted Cruz, Amerika’nın Teksas eyaletini Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri için bir vaha haline getirmek istiyor. Kasım ayı sonlarında Texas Blockchain Summit 2022’de konuşan politikacı, kripto endüstrisinin ABD enerji arzı ve teknolojik gelişimi için nasıl stratejik olabileceğini empati kurdu.

Cruz, Bitcoin madenciliğinin, yakmak yerine petrol ve gaz çıkarmadan elde edilen enerjiden para kazanmak için kullanılabileceğini savundu. Ayrıca madencilik faaliyetinin bir enerji depolama ve tedarik alternatifi olarak nasıl kullanılabileceğinin altını çizdi:

“Onun güzelliği [Bitcoin mining] Teksas ve Bitcoin madenciliğinde yaptığımız gibi, önemli bir yatırımınız olduğunda, Teksas eyaletinde sıklıkla görülen aşırı sıcak veya bazen burada meydana gelen aşırı soğuk gibi aşırı bir hava olayı yaşadığınızda, Bitcoin madenciliği saniyeden kısa bir sürede kapatılır. İnsanların evlerini ısıtmak veya soğutmak, işletmeleri çalışır durumda tutmak için bu elektriği hemen şebekeye sunmak. Bu, bence çok faydalı olan muazzam bir aşırı kapasite rezervuarı.”

Senatör, Teksas’ın bol miktarda ve nispeten düşük maliyetli enerji ile serbest girişimi kucakladığını ve bunun da Teksas’ı ABD’de kripto endüstrisi gelişimi için çekici bir eyalet haline getirdiğini vurguladı. Cruz, kendisini Bitcoin’in coşkulu bir hayranı olarak tanımlamasının nedenini de açıkladı:

“Bitcoin’i seviyorum çünkü hükümet onu kontrol edemiyor.”

Cumhuriyetçi milletvekili, portföyündeki tek kripto para birimi olan Bitcoin’i haftalık olarak satın aldığını itiraf etti. Ayrıca şunları kaydetti:

“Bitcoin’in yatırım anlamına geldiğini düşünüyorum. Fırsat anlamına geliyor. Refah anlamına geliyor. Finansal bağımsızlık anlamına geliyor. Ayrıca, Teksas’ta bitcoin madenciliğinin yükselişinin, şebekenin dayanıklılığı için çok büyük bir olumlu faydası olduğunu düşünüyorum.”

Texas, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en hızlı büyüyen kripto madenciliği merkezlerinden biridir. Ağustos ayında, Komptroller ofisi, bir haber bülteninde uzun vadeli madencileri ve operatörleri ağırlamayı amaçlayan eyaletin kripto yanlısı duruşunu ortaya çıkardı.

Bitcoin’in enerji kullanımı hakkındaki genel yanılgıyı açıklığa kavuşturan mali not, “on yıllarca sürmesi beklenebilecek üretim tesisleri veya endüstriyel kimyasal fabrikaların” aksine, kripto para madenciliği tesislerinin şebekeye büyük elektrik talepleri getirmediğini vurguladı.

Cointelegraph’ın ekibi, Texas Blockchain Zirvesi’nde sahadaydı. Özetimizi okuyarak etkinlik hakkında bilgi edinin.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın