Balinalar ve Köpekbalıkları Varlıklarını Arttırmaya Devam Ediyor

Veriler, Ethereum balinalarının ve köpekbalıklarının son zamanlarda çantalarını doldurmaya devam ettiğini gösteriyor, bu da kripto fiyatı için yükseliş olabileceğini gösteren bir işaret.

Ethereum Balinaları ve Köpekbalıkları Tek Bir Günde 561 Bin ETH Satın Aldı

Analitik firmasının verilerine göre SantimentETH balina ve köpekbalığı adresleri, Birleştirme öncesi seviyelere doğru birikiyor.

Buradaki ilgili gösterge, bize hangi cüzdan gruplarının şu anda toplam Ethereum arzının yüzde kaçının elinde olduğunu söyleyen “ETH arz dağılımı”dır.

Cüzdan adresleri, şu anda tuttukları toplam jeton sayısına göre bu gruplara ayrılır.

Örneğin 1-10 coin grubu şu anda 1 ile 10 arasında ETH taşıyan tüm adresleri içeriyor.

Mevcut tartışmada faiz sahipleri, bakiyelerinde en az 100 ETH ve en fazla 1 milyon ETH olanlardır. İşte bu aralığa giren tüm cüzdan grupları için birleşik Ethereum tedarik dağılımındaki eğilimi gösteren bir grafik:

Ethereum Balinaları ve Köpekbalıkları

The value of the metric seems to have shown some sharp uptrend in recent days | Source: Santiment

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, 100-1m coin aralığındaki cüzdanlar tarafından tutulan Ethereum arzının yüzdesi son zamanlarda hızlı bir büyüme gözlemledi.

Yalnızca bu ayın 5’i ile 6’sı arasında gösterge, değerinin 561 bin ETH arttığını gördü.

Menzilde yatan cüzdan bakiyeleri olan tutucu kohortlar, köpekbalıkları ve balinalardır. Bu yatırımcılardan (özellikle balinalardan) gelen hareketlerin piyasada gözle görülür etkileri olabilir.

En son yükseliş trendi, bu grupların son zamanlarda çantalarını daha fazla Ethereum ile doldurduklarını gösteriyor. Böyle bir birikim, ETH balinalarının ve köpekbalıklarının şu anda kriptoda yükselişe geçtiği anlamına geliyor.

Yılın başlarında, bu muazzam yatırımcılar, Birleştirme heyecanı sırasında birikti ve ardından, gerçek PoS geçişi gerçekleşir gerçekleşmez (tablodaki keskin düşüşle görülebilen) kriptoyu bir haber satış etkinliğinde sattı.

Son birikimden sonra, balina ve köpekbalığı varlıkları artık Birleştirme öncülüğünden önceki seviyelere yaklaştı.

ETH Fiyatı

Bu yazı yazılırken, Ethereum’un fiyatı geçen hafta %1 düşerek 1,2 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay boyunca, kripto para birimi %21 değer kaybetti.

Aşağıdaki grafik, madeni paranın fiyatındaki son beş gündeki eğilimi göstermektedir.

Ethereum Fiyat Tablosu

Looks like the value of the crypto has struggled in the last few days | Source: ETHUSD on TradingView
Featured image from Todd Cravens on Unsplash.com, charts from TradingView.com, Santiment.net

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın