Apple, 2024’e Kadar ABD’de Üretilen Yonga Setleri İçin Planlamaya Başlıyor – apk haber

Apple, 2024 yılına kadar üretim için Asya ülkelerine olan bağımlılığını azaltacak ve cihazlarını üretmek için kurulan yerel fabrikaları kullanacak. Bu güncelleme aracılığıyla gelir Bloomberg Apple’ın bu değişiklikleri yapmayı planladığı zaman çizelgesi olarak 2024’ten bahsetti. Söz konusu tesisin Arizona’da yapım aşamasında olması, üretime hazır hale gelmesi için iki yıllık süreyi açıklıyor.

ABD’ye ek olarak, Apple’ın Avrupa’dan da yardım istemesi muhtemel. Raporda, tüm bu ayrıntıların Apple CEO’su Tim Cook tarafından yakın zamanda Almanya’da yapılan bir şirket içi toplantıda paylaşıldığı da ekleniyor. Cook, Avrupa turu sırasında yerel mühendisler ve perakende çalışanları ile konuştu.

Apple, Cook’un 24 ay veya iki yıl içinde başlayacağını söylediği yonga setleri için Arizona fabrikasına odaklanacak. Arizona fabrikası, Apple’ın yonga seti üretimindeki tek ortağı olan Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) tarafından işletilecek.

TSMC, Cips ve Bilim Yasası’nın bir parçası olarak hükümetin büyük teşviklerle üreticileri cezbettiği ABD’de üretim için kaynaklarını bir araya getirmeye istekli görünüyor. TSMC, Apple’ın 2020’de piyasaya sürülen M serisi yonga setlerini üretmek için Tayvan’daki fabrikasını kullanıyor.

Apple, yonga setini tasarlar ve üretim görevlerini TSMC’ye devreder. Satıcı, Apple’ın nakliye masraflarını karşılamasına ve tüm ürünleri ülkede monte etmesine yardımcı olabilecek ABD’de başka bir fabrika kurmayı planlıyor. Bu karar aynı zamanda Apple’ın şu anda jeopolitik bir savaşın içinde olan Çin’e alternatifler aradığını da düşündürebilir.

iPhone üreticisi ayrıca olası üretim merkezleri olarak Hindistan ve Vietnam’a da bakıyor; birden fazla rapora göre bu ülkeler Apple’ın 2025 yılına kadar toplam iPhone üretiminin yüzde 25’ini üretmesine yardımcı olabilir.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın