AIIMS Delhi Sunucusu Kapatıldı, Şüphelenilen Fidye Yazılımı Saldırısı Sistemleri Manuel Moda Getiriyor – apk haber

Delhi’deki All India Tıp Bilimleri Enstitüsündeki sunucu Çarşamba günü sabah 7’den beri ayakta tedavi departmanını (OPD) ve numune toplama hizmetlerini etkileyerek kapalı durumda.

AIIMS, “Bugün Ulusal Bilişim Merkezi’nin Yeni Delhi’deki AIIMS’de kullanılan e-Hastane sunucusu, akıllı laboratuvar, faturalandırma, rapor oluşturma, randevu sistemi vb. dahil olmak üzere ayakta ve yatan hasta dijital hastane hizmetlerinin etkilendiği için çöktü.” Bir deyim.

Hastane, tüm bu hizmetlerin şu anda manuel modda çalıştığını söyledi. AIIMS’de çalışan Ulusal Bilişim Merkezi (NIC) ekibi, bunun uygun kolluk kuvvetlerine bildirilmekte olan ve onlar tarafından soruşturulacak olan fidye yazılımı saldırısı olabileceğini bildirdi.

Hastane, “Dijital hizmetleri eski haline getirmek için önlemler alınıyor ve Hindistan Bilgisayar Acil Durum Müdahale Ekibi (CERT-In) ve Ulusal Bilişim Merkezi’nden (NIC) destek isteniyor.”

AIIMS ve NIC, gelecekteki bu tür saldırıları önlemek için gerekli önlemleri alacaktır. Açıklamada, saat 19.30 itibariyle hastane hizmetlerinin manuel modda devam ettiği belirtildi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın