2023 Planlaması: Snapchat Yayınlama İpuçları

2023’te sosyal medya pazarlama sürecinizi güncellemek mi istiyorsunuz?

Yılın ilk birkaç haftasında, ChatGPT ve DALL-E gibi yeni araçlar ve bu gelişen uygulamaların içerik planlamanıza nasıl yardımcı olabileceği hakkında ipuçları da dahil olmak üzere, sosyal çabalarınızı nasıl en üst düzeye çıkaracağınıza dair bir dizi ipucu ve not yayınlıyoruz. işlem.

Aşağıdaki unsurları zaten ele aldık:

Sırada, birçok genç kullanıcı için önemli bir bağlayıcı olmaya devam eden gençlik odaklı geçici mesajlaşma uygulaması Snapchat var ve bu nedenle markanız için de değerli bir platform olabilir.

Markanız için Snapchat’e girmek mi istiyorsunuz? İşte bazı önemli ipuçları.

Snapchat gönderme ipuçları

Belirtildiği gibi, Snapchat, alandaki diğer büyük oyuncular kadar büyük olmasa da, birçok genç kullanıcı için kritik bir bağlantı aracı olmaya devam ediyor ve Snap’in kendi verileri, Snapchat kullanıcılarının öğrenci olma ihtimalinin diğer uygulamaları kullananlara göre 5 kat daha fazla olduğunu gösteriyor.

Bu, Snap’in gerçek gücüdür – uygulama, birçok genç için tercih edilen bir platform haline gelmiştir ve içerikle etkileşim kurmak ve içerik paylaşmak konusunda kendilerini daha rahat hissettikleri yerdir. Bu nedenle, önerileri ve ürün içgörülerini desteklemek için değerli bir platformdur.

Peki bunu nasıl yapıyorsun?

İlk arama noktanız, hedef kitlenizin gerçekten Snap kullanıp kullanmadığını ve öyleyse neyle ilgilendiklerini belirlemektir.

Bunun için Kitle Analizleri öğesini kullanabilirsiniz. Ek Reklam Yöneticisibu da farklı bölgelere ve demografik özelliklere odaklanmanıza ve ayarlarınıza göre ilgili Snap kitlesi hakkında daha fazla fikir edinmenize olanak tanır.

Snapchat Kitle Analizleri

Burada görebileceğiniz gibi, Kitle Analizleriniz başlangıçta bölgeye göre geniş kapsamlı veri noktalarıyla başlar. Ancak ekranın solundaki ‘Haritadaki Hedef Konumlar’ seçeneğini kullanarak belirli bir pazarı yakınlaştırabilirsiniz.

Snapchat Kitle Analizleri

Belirli bir bölgesel pazara odaklanırsanız, cinsiyet ayrımı, gelir, ilgi alanları vb. hakkında daha fazla veri toplayabilirsiniz.

Snap, size o bölgedeki insanlar için en önemli ilgi kategorilerini bile verecektir.

Snapchat Kitle Analizleri

Burada ayrıca Nielsen ve datalogix’ten, hedef pazarınızdaki temel trendler ve ilgi alanlarına ilişkin anlayışınızı derinleştirebilecek ek hedef kitle içgörüleri de bulunmaktadır.

Bu, Snapchat stratejinizi tanımlamanıza yardımcı olabilecek çabalarınız için değerli bilgilerdir. Ya da belki bundan, hedef kitlenizin uygulamada aktif olmadığını ve zaman ayırmaya değmediğini anlarsınız. Her iki durumda da, Snap’in Hedef Kitle Öngörüleri unsuru önemli bir başlangıç ​​noktasıdır ve bu, size Snapchat kitlesiyle temel konular ve unsurlar etrafında nasıl bağlantı kuracağınız konusunda daha fazla bağlam sağlar.

Buna ek olarak, kendi hedef kitle verilerinizi de yükleyebilir ve Snapchat’i kullanıp kullanmadıklarını/nasıl kullandıklarını inceleyebilirsiniz.

Tüm bunlara dayanarak, Snapchat pazarınızın bir profilini oluşturabilirsiniz; bu, oradan platforma yaklaşımınızı tanımlamanıza yardımcı olacaktır.

Snap’te marka profilleri

Snapchat eklendi 2020’de uygulamadaki marka profillerive eklediğiniz tüm marka AR deneyimleri veya Snapchat’e özgü araçlarla birlikte iş içeriğinizi sergilemenin iyi bir yoludur.

Snapchat marka profilleri

Ayrıca, uygulamada daha güçlü bağlantılar kurmanızı sağlayan bir abone olma seçeneği de varken, marka profili görüntünüz aracılığıyla uygulamada alışveriş yapılabilir ürünleri vurgulayabilirsiniz.

Bir marka profiline dönüşmeniz veya bir marka profili oluşturmanız gerekmez, ancak ek işlevler göz önüne alındığında tavsiye edilir, ayrıca Snap’in arama araçlarındaki varlığınızı daha iyi kategorize etmesine yardımcı olarak keşfi geliştirir.

Snap’te bir marka profili oluşturabilirsiniz burada.

AR deneyimleri

Daha geniş Snap katılım sürecinde önemli bir unsur olan AR deneyimlerinden bahsettiğimi fark edeceksiniz. Gerçekten, Snapchat diyor ki Aktif kullanıcılarının %72’si her gün uygulamada AR öğeleriyle etkileşime giriyorve AR araçlarını geliştirmeye devam ederken, bu aynı zamanda daha sürükleyici deneyimlerle marka tanıtımı ve bilinirliği için yeni yollar açıyor.

Ancak AR, birçok markanın ulaşamayacağı bir yerde değil mi? AR deneyimleri, derinlemesine teknik beceri ve bilgi gerektirir ve AR girişimleri oluşturmanın gerçekten düşük ölçekli bir yolu yoktur. Sağ?

Snap, sistemlerini bu cephede geliştirmek ve yanlarında teknik becerilere veya kaynaklara sahip olmasalar bile tüm işletmelere ilgi çekici AR aktivasyonları oluşturmaları için daha fazla yol sağlamak için çalışıyor.

Snap’in AR’si Mercek Web Oluşturucu platformu, AR deneyimleri oluşturmak için bir dizi şablon ve araç içerir. Mercek Stüdyosu AR oluşturma sürecine herkesin başlamasına yardımcı olacak bir dizi yardımcı araç ve ipucu da içerir.

Snapchat Lens Web Oluşturucu

Buna ek olarak, Snap’te de var AR eğitim kursları ve sürece ilişkin daha fazla bağlam ve içgörü sağlayabilen gözden geçirmeler.

Herkes için olmayacak ve belki de özelleştirilmiş bir AR deneyimi oluşturmanın istediğiniz sonuçları vermediğini fark edeceksiniz. Ancak AR hız kazanmaya devam ettikçe ve bu daha sürükleyici deneyimlerle etkileşim kurmak için AR gözlüklerinin ve diğer yöntemlerin gelişimini gördükçe, en yeni AR araçlarını kullanmaya ve bunu kullanmanın bir yolu olup olmadığını görmeye değer olabilir. onları promosyonlarınızda

Hikayeler ve Spot Işığı ipuçları

Uygulamadaki marka etkinliğinizin çoğu için Hikayeler veya Snapchat’in Spotlight kısa biçimli video akışına yükleyeceksiniz.

Hikayelerin formatı, Instagram’dakiyle hemen hemen aynıdır – ideal olarak bir hikaye anlatan veya başka bir şekilde temel mesajlaşmanızla etkileşimi artırmaya çalışan bir dizi resim veya videoyu bir araya getirirsiniz.

Marka profilleri aracılığıyla paylaşılan hikayeler herkese açıktır, böylece profilinize gelen herkes Hikayeler içeriğinizi görebilir. Bu, Hikayeleri yalnızca bağlantılarıyla paylaşabilen normal kullanıcı profilleriyle aynı değildir (Paylaşılan Hikayeler, bu ilk grubun ötesinde de yeniden paylaşılabilir).

Yaratıcı ipuçları açısından, Snapchat diyor markaların yapması gereken

 • Açılışı optimize et – Hikayenizin ilk 1-2 saniyesinde dikkat çekin
 • hikaye anlatımı – Başlamak ve uyumlu bir hikaye anlatmak için arka arkaya daha uzun Hikayeler (3’ten fazla bağlantılı Snap) yayınlayın
 • Kadans – Öğrenilenleri geliştirmeye başlamak için tutarlı bir şekilde yayınlayın
 • İçerik – Neyin yankı uyandırdığını görmek için yeniden amaca uygun ve özel Snap malzemesi karışımını test edin. Mercekleri ve Filtreleri test edilecek biçimler olarak dahil etmenin yanı sıra devralma, perde arkası, yarışma ve 1. şahıs POV içeriğini düşünün.
 • Eylem Çağrısı – Düzenli olarak ses ve grafikler aracılığıyla abone olmak için aramaları dahil edin

Spotlight’ta, Hikayelerden farklı olarak, tek bir video klibe odaklanırken, aynı zamanda bir açıklama eklemeniz ve Keşfi iyileştirmek için ‘Gönder’ sayfasındaki konu etiketleri/etiketleri.

Uygulama içinde ilgili hashtag’leri keşfedebilirsiniz – Spotlight öğesinde işletmenizle alakalı bir hashtag arayın ve Snap size dikkate almanız gereken ilgili etiketlerin bir listesini gösterecektir.

Snapchat hashtag'leri

Dilediğiniz kadar hashtag ekleyebilirsiniz (100’e kadar), ancak tüm platformlarda olduğu gibi, içeriğinizi uygulamada en alakalı hedef kitleye/kitlelere ulaştırmak için hashtag kullanımınızı hedeflenmiş tutmaya çalışmalısınız (ayrıca açıklama alanında 160 karakterle sınırlısınız, bu da sizi kaç tane etiket koyabileceğiniz konusunda oldukça kısıtlı bırakır).

İçerik trendleri açısından, Snapchat diyor bu konuların Spotlight klipleri kadar iyi performans gösterdiğini:

 • Eğitici videolar – Kendin Yap, öğreticiler, nasıl yapılır, yemek pişirme, güzel sanatlar ve el işleri veya bir süreci olan herhangi bir şey
 • Yeteneğini göster – Komedi, dans, müzik ve fiziksel aktiviteler
 • huşu ve aww – Doğa, manzara, hayvanlar, bebekler
 • Zorluklar – Her zaman güvende tutun ve PG13

Bu eğilimler geçerli olabilir, ancak muhtemelen uygulamadaki ilgili hashtag’leri aramak ve nişinizde nelerin yayınlandığını ve neyin zaten iyi durumda olduğunu görmek istersiniz.

Ek Notlar

 • Patlatmak öğüt verir o Ücretli promosyon rotasına gitmeyi seçerseniz, ek reklamlar yalnızca ortalıkta olmalıdır 5-6 saniye süre. “Bu, markanıza potansiyel müşterilere Snapchat kullanıcılarına organik ve müdahaleci olmayan bir şekilde ulaşma fırsatı veriyor ve sizi onların konuşmalarının tam ortasına koyuyor.”
 • Snapchat Reklamlarının %64’ü gürültülü olarak görüntüleniyor, bu nedenle planlamanızda sesli ipuçlarını dikkate aldığınızdan emin olun.
 • Hikaye yanıtları ve alıntılar, hayran yanıtlarıyla etkileşim kurarak uygulamada topluluk oluşturmak için iyi hususlardır.

Buna ek olarak sordum Sosyal ve Akış Analitiği Araştırmacısı Mike MetzlerSnapchat’te doğrulanan ilk içerik oluşturuculardan biri olanve iş için Snapchat ile ilgili sorularımda, Snap büyümeyle ilgili önemli ipuçları için gittiğim kişi:

 • Tüm KOBİ’ler bir genel işletme profili, yukarıda belirtilen seçeneklerin yanı sıra Snapchat’te doğrulanmanın en kolay yoludur. Snapchat’te doğrulanmanın, uygulama içinde artan görünürlük, ek analizler ve daha fazlası gibi bir dizi ek avantajı vardır.
 • İşletmenizi Snap Maps’e taşıyın. Bunu Snap Ads platformu aracılığıyla yapabilirsiniz, ancak işletmenizi ekleyerek de yapabilirsiniz. Sokak Haritasını Açmak için. Snapchat, Bing Haritalar ve OSM kullanan Mapbox’ı kullanır. Üslerinizi koruduğunuzdan emin olmak ve hesabınızı mümkün olan en kısa sürede Snap Maps’te keşfedilebilir hale getirmek istiyorsunuz.
 • İşletme profilinizi Snap Maps’te yayınladıktan sonra, insanlar konumunuza hikayeler eklemek için konum etiketinizi kullanabilecekler (aşağıdaki haritada hikayeleri gösteren mavi oklara bakın). Bunu, insanların görmesini istediğiniz şeyi SİZİN ortaya çıkarmak için bir fırsat olarak kullanın. İçeriğin kontrolünü elinize alın. Yemeğinizin, konumunuzun, eğlenen insanların güzel fotoğraflarını çekin; işletmenizin sunduğu en iyi şeyleri sergileme işini rastgele insanlara bırakmak zorunda değilsiniz. Bu enstantaneler etiketlendiğinde işletme profilinizde aylarca kalabilir, bu nedenle neyin gösterildiğine dikkat edin ve anlatımı kontrol edin.
Snapchat örneği
 • Ayrıca kayda değer – işletmeniz Snap Maps’te kurulduktan sonra, dikkat edilmesi gereken başka bir unsur olan Trip Advisor’dan da incelemeler alacaktır.
 • Snapchat Spotlight şu anda yerelleştirilmiş içerik için hasret kaldı, bu nedenle bölgenizden yayın yapıyorsanız, konuma özel hashtag’ler kullandığınızdan, işletmeleri etiketlediğinizden ve Spotlight’a gönderdiğinizden emin olun. Bunu yaparak, içeriğinizin hizmet etmeye çalıştığınız topluluk tarafından görülmesini sağlama şansınız yüksektir. “Houston’da bir Çarşamba günü yapılacak en iyi 10 şey”, “Houston’daki En İyi XXX türü yiyecek” gibi videolar düşünün. Yerel etkileyicilerle çalışabilir veya videoyu kendiniz yapabilirsiniz, işinizi yerel olarak tanıtmak için Spotlight’tan yararlanmanızı hiçbir şey engelleyemez.
 • Aşağıdaki öne çıkan video, herkesin işletmesi için yapabileceği harika bir yerelleştirilmiş öne çıkan video örneğidir. sahip altyazılar, videoyu başlatmak için harika bir kanca, soru ve resim, işletme etiketlenmiş, konum bilgisi vb. sadece 22 bin izlenme var ama bakın kaç paylaşım var.
Snapchat örneği

Uygulamada marka profilleri oluşturma konusunda derin deneyime sahip birinden bazı harika ipuçları.

Umarız bu notlar, Snapchat yaklaşımınızı doğru yola sokmanıza yardımcı olur.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın