17.000 Dolarlık Bitcoin Konsolidasyonu Fırtına Öncesi Sakin Olabilir

Bitcoin ve kripto piyasası dönüşü, neredeyse tüm varlıklara beklenmedik değişiklikler getirdi. Fiyatlar, geri dönüş için çok az umutla veya hiç umut olmadan düşüyor. FTX borsa fiyaskosu, tüm kripto alanında birkaç kayıp kaydedildiğinden performansı yoğunlaştırdı.

Olayların ardından, Bitcoin fiyatı kritik direnç seviyesi olan 20 bin doların altına düştü. O zamandan beri, birincil kripto para birimi, değer 17.000 $ bölgesine doğru kaydıkça düştü.

Son 24 saatte BTC önemli bir pozitif hareket yapamadı. Bu nedenle, token 17.000 $ seviyesinde konsolide olmaya karar verdi. Ancak gelecekte bu yeni sakinliğin ardından bir fırtınanın gelip gelmeyeceği konusunda pek çok şüphe ortaya çıkıyor.

Bitcoin 17.000 Dolar Etrafında Sakinleşiyor

Bitcoin, fiyatı daha yükseğe çekebilecek kadar oynaklığı tetikleyemedi. Kripto para birimi, bazı işlem saatlerinde 17.000 $ seviyesinde durdu. Dün itibarıyla BTC 17.424 dolara kadar çıkmayı başardı. Ancak, ayılar aniden kontrolü ele aldığı için dalgalanma uzun süremezdi.

Binance’in verilerine göre, birincil kripto para birimi gün içi en düşük seviyesi olan 16.867 dolara düştü. Ancak, madeni para yavaş yavaş yukarı doğru tırmanıyor. Basın zamanında, Bitcoin yaklaşık 16.835 dolardan işlem görüyor ve bu düşüşe işaret ediyor. Yaklaşık 326,81 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahiptir ve altcoin üzerindeki hakimiyeti %38,33’tür.

17.000 Dolarlık Bitcoin Konsolidasyonu Fırtına Öncesi Sakin Olabilir
Tradingview’de Bitcoin fiyatı 17.000 $ 1 BTCUSDT’nin üzerine çıkamıyor. iletişim

Yıllar geçtikçe, uzun süreli azaltılmış oynaklık dönemleri için çeşitli yorumlar yapılmıştır. Bunlardan biri, büyük bir dalgalanmanın habercisi olarak durmasıdır. Bu nedenle, Bitcoin’in mevcut konsolidasyonu hakkındaki spekülasyon, fırtına öncesi sükuneti temsil edebilir.

Altcoinler Kırmızı Bölgede

Fiyatlar düşmeye devam ettikçe kripto piyasası genel bir düşüş yaşadı. Ayıların güçlü varlığı ile altcoinler piyasayı kırmızıya boyadı. Bu düşüş eğilimi, genel piyasa değerini daha da düşürdü.

Yazma sırasında, kümülatif piyasa değeri 853,33 milyar dolardır. Son 24 saatte yaklaşık %1,39’luk bir düşüş gösteriyor.

Altcoinin performansı etkileyici değil. Çoğu, son güne göre %2 ile %6 arasında bir düşüş kaydetti.

Geçen gün en kötü performans gösterenler BTSE Token ve GMX. İlki %8,3 düşerken, ikincisi 24 saat içinde %7,2’nin üzerinde düştü.

Diğer kaybedenler arasında %3,41 düşüşle ETH, %6,47 düşüşle DOGE, %2,57 düşüşle XRP, %2,38 BNB, %3,17 MATIC, %3,11 düşüşle ADA ve diğerleri yer alıyor.

Ancak pazar, güneye doğru hareketin sadece birkaç istisnasını gördü. En iyi performans gösterenler Axie Infinity’nin AXS’si ve Synthetix Network’ün SNX’idir. AXS %4,4 yükselirken, SNX son 24 saatte %5,4 artış kaydetti.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapın