26.09.2022

WordPress En Faydalı SEO Eklentisi Nedir? (2022)

WordPress En Faydalı SEO Eklentisi Nedir? (2022)


WordPress En Faydalı SEO Eklentisi Nedir? (2022)

WordPress En Faydalı SEO Eklentisi Nedir? (2022)

 

Günümüzde neredeyse %40’a varan büyük bir çoğunluğun WordPress alt yapısını kullandığını biliyoruz. WordPress, çok kapsamlı bir site oluşturucu olarak en çok tercih edilenler arasında muhtemelen ilk sırada yerini alıyor. Bir internet sitesi kurmak istediğimizde ücretsiz sunduğu temalar, eklentiler ile internet dünyasında işimiz de son derece kolaylaşıyor.

Ancak tabii ki bu kolaylığa aldanıp; sadece teması ve görünümünü düzenlediğimiz bir internet sitesi kurup kenara çekilirsek WordPress’in gücünden faydalanamayız. İnternet sitemizin sıralama almasını, bol bol ziyaretçi çekmesini istiyorsak dikkat etmemiz, ilgi göstermemiz gereken bir konu var; WordPress SEO...

WordPress SEO Nedir?

 

WordPress SEO nedir, nasıl yapılır tanımından önce; “SEO Nedir?” konusuna değinelim. SEO; Search Engine Optimization anlamına gelir ve bunu Arama Motoru Optimizasyonu olarak açıklayabiliriz. Arama motoru optimizasyonu çalışması, kurulan internet sitesinin arama motorlarında daha sık görüntüleme elde etmesini sağlamak, trafiğimizi önemli ölçüde artırmak ve en önemlisi arama motorlarına, internet sitemizi anlatan bir dil ile konuşmaktır.

SEO Konusuna bu nedenle ilgi göstermeli, yaptığımız çalışmalara dikkat etmeliyiz. WordPress SEO Nedir sorusunun cevabı da aslında yukarıdaki açıklamanın içinde yatıyor. WordPress SEO çalışmasının normal SEO çalışmalarından hiçbir farkı bulunmaz. WordPress alt yapılı bir internete sahipsek, normal SEO çalışmasından sadece çalışmalarımızı bir eklentiyle yürütebileceğimiz bir ayrıcalığa sahip oluruz. Peki, WordPress SEO Nasıl Yapılır? WordPress En Faydalı SEO Eklentisi Nedir? (2022)…

WordPress En Faydalı SEO Eklentileri

İçindekiler

  1. Rank Math SEO
  2. Yoast SEO
  3. All In One SEO

Rank Math SEO

 

Rank Math SEO Eklentisi; internet sitenizin ve içeriklerinizin arama motorlarıyla en anlaşılır dilde konuşmasını, internet siteniz için ürettiğiniz içeriklerle rakiplerinizi geride bırakmanızı sağlayan eklentiler arasında elbette ilk sırada yerini alıyor. Rank Math SEO, 2022 yılında da En İyi SEO Eklentisi olarak listelerdeki yerini koruyor.

Bu SEO eklentisini kurmak için tek yapmanız gereken WordPress yönetim panelinizde Eklentiler alanına girmek ve Yeni Ekle kısmına basarak arama çubuğuna Rank Math SEO yazmak! Eklentiyi yükledikten sonra etkinleştir butonuna basmanızın ardından, kurulum için kalan tüm işlemlerde kendisi size rehberlik edecektir.

Rank Math SEO Eklentisini Kur >

Yoast SEO

 

Listenin ikinci sırasında, sadece bir SEO Optimizasyonu eklentisi değil aynı zamanda içeriklerinizi yazarken dahi size ücretsiz düzenleme alanı sunan Yoast SEO var. Kullanıcıdan 5 üzerinden 4.8 puan almayı başaran bir eklentiden söz ediyoruz. Bu eklentiyi, “WordPress SEO Eklentileri” araması yaptığınızda karşınıza çıkacak neredeyse tüm listelerde görmeniz mümkündür. WordPress alt yapılı internet sitelerinin hatırı sayılır bir kısmı gücünü Yoast SEO’dan alıyor...

Yoast SEO Premium satın alarak eklentinin tüm imkanlarından faydalanabilirsiniz, ancak ücretsiz kullanımda dahi SEO konusunda size elini uzatmaktan geri kalmayacak, SEO konusunda tam destek sağlayacak bir eklentiden söz ediyoruz.

Aşağıdaki kurulum bağlantısından direkt olarak WordPress.Org Eklenti sayfasına erişebilirsiniz. Kurulumu oldukça basittir, sadece eklentiler alanından Yoast SEO’yu bulmanız ve yükledikten sonra etkinleştirmeniz yeterlidir. Geriye kalan tüm yönlendirmeleri size kendisi yapacaktır.

Yoast SEO Eklentisini Kur >

All İn One SEO Pack

 

Listenin sonuncu sırasında yer aldığına bakmayın; All İn SEO Pack da yukarıdaki tüm eklentiler kadar etkili bir SEO eklentisidir. Sadece yönetim sekmeleri, kullanım kolaylığı olarak en son sırada yer alsa da SEO konusunda kullanıcılardan 5 üzerinden 4,6 oy almayı başarmış WordPress All İn SEO Pack eklentisinin de kıymeti büyük!

Arama motorları için hızlı bir şekilde optimizasyon çalışması yapabileceğiniz, içeriklerinizde SEO rehberliği sağlayabilecek bir eklenti olan All İn One SEO Pack da tıpkı diğer eklentiler gibi son derece kolay kurulum sunuyor. Eklentiler alanında kendisini bulduktan sonra sırasıyla Yükle ve Etkinleştir butonlarına basmanız yeterli! Ardından SEO yolculuğunda size eşlik edecek en iyi eklentilerden birine sahip olacaksınız.

All İn SEO Pack Eklentisini Kur >

 

 

 

 

Yorumlar:

Yorum Yazabilirsiniz.

Mail adresiniz gizli kalacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun. *


Benzer Bloglar