26.09.2022

WordPress En Faydalı Eklentiler (2022)

WordPress En İyi Eklentiler Neler?


WordPress En Faydalı Eklentiler (2022)

WordPress En İyi Eklentiler Neler(2022)?

 

İçindekiler

  1. WordPress En Faydalı Eklentiler (2022)
  2. WordPress İçin En İyi Eklentiler Hangileri?
  3. WooCommerce WordPress
  4. Yoast SEO
  5. Elementor Web Site Builder

 

WorPress En Faydalı Eklentiler (2022)

 

İnternette bir konu hakkında arama yaptığınızda karşınıza çıkan siteler, günümüzün en popüler siteleri, en sevilen blog siteleri... 2022 Yılı itibariyle günümüzde internet sitesi oluşumlarının neredeyse yarısı WordPress alt yapısını kullanıyor. Neredeyse 2 milyar civarında web sitesi olduğunu varsayarsak, WordPress’in gücünü arkasına almış ne kadar fazla oluşum var değil mi?

WordPress internet sitelerinin sık tercih edilmesinin sebeplerinden bir tanesi de tüm kullanıcılarına ücretsiz faydalanabilecekleri binlerce eklenti ve tema barındırıyor olmasıdır. Bir internet sitesinin ihtiyaç duyabileceği yüz binlerce eklentiyi WordPress.Org Eklentileri alanında sunuyor. Bu eklentilerin tamamı faydalıdır, veya bu eklentiler zararlıdır diyemeyiz ancak WordPress En Faydalı Eklentiler(2022) için bir liste oluşturabiliriz.

WordPress İçin En İyi Eklentiler Hangileri?

 

2022 Yılında WordPress için en faydalı eklentiler aşağıdaki gibidir. Sitenizin sağlığı ve güvenliği için şart olan eklentilerden; SEO geliştirmeleri için en faydalı eklentilere dek aşağıdaki listede ihtiyaç duyabileceğiniz en iyi WordPress eklentilerini bulabilirsiniz.

  1. E-Ticaret İçin: WooCommerce WordPress

WordPress üzerinde bir E-Ticaret sistemi kurma planlarınız varsa önerilebilecek en iyi eklenti tabii ki ilk sırada, WooCommerce WordPress olarak gelecektir. Tüm E-Ticaret sistemlerinin neredeyse üçte biri WooCommerce kullanıyor. Bu da demek oluyor ki, kullanabileceğiniz en iyi E-Ticaret eklentilerinden biridir. Eklenti WordPress için ücretsizdir, ancak dilerseniz iç satın almalar ile ücretli varyasyonları ve özellikleri de kullanmanız mümkündür.

WooCommerce WP Eklentisini Kur >

  1. SEO İçin Olmazsa Olmaz: Yoast SEO

Bir internet sitesi açtığınız zaman eğer içeriklerinize, site düzenine, SEO çalışmalarına özen göstermezseniz siteniz tıpkı koca bir okyanustaki milyarlarca minik balıktan biri gibi akıntıya kapılacak; asla keşfedilmeyecektir.

SEO geliştirmelerine sürekli açık olmalısınız ki, Google sizi sevsin ve üst sıralara taşısın. “WordPress En İyi SEO Eklentileri” denildiğinde akla gelen ilk eklentilerden biri Yoast SEO’dur. Yoast SEO eklentisinden  gerek yazdığınız içerikler için metin düzenleyici alanında, gerek arama motorlarının ihtiyaç duyduğu SEO ayarlarını düzenleme konusunda destek alabilirsiniz.

Yoast SEO Eklentisini Kur >

  1. Daha Profesyonel Sayfalar: Elementor Düzenleyici

WordPress sitenizi kurdunuz, temanızı indirdiniz ve gerekli birkaç eklentiyi de halledip içeriklerinizi yazmaya başladınız. Peki, sitenizin görünümü ziyaretçilerinizin hoşuna gidiyor mu? Bazen sadece SEO ve güvenlik konusunda geliştirmeler yapmak yeterli olmayabilir. O halde “WordPress En Çok Kullanılan Eklentiler” denince akla ilk gelen düzenleyicilerden birini de bu listeye eklemezsek, olmaz. Ziyaretçilerinizin gözüne sıcak gelecek, aradıkları içeriği keyifle okurken aynı zamanda onlara sitenizi sevdirecek bir görünüm de olmazsa olmaz konulardandır.

Elementor Web Site Builder eklentisi ile sayfalarınızı görsel olarak zenginleştirebilir, hazır ücretsiz şablonları kullanabilirsiniz. Eğer daha fazlasını istiyorsanız tabii ki Elementor PRO’ya geçiş yapabilir, yüzlerce hazır sayfa şablonuna ve hazır blok düzenine de Elementor eklentisi aracılığıyla ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Elementor Düzenleyici Eklentisini Kur >

 

Sayfamızdaki Diğer Yazıları İnceleyebilirsiniz : https://farde.org/

 

 

 

 

Yorumlar:

Yorum Yazabilirsiniz.

Mail adresiniz gizli kalacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun. *


Benzer Bloglar